3. Total War: Arena

Ok, tutaj piszę trochę nad wyrost, bo gra jeszcze się nie ukazała. Z drugiej strony Total War nieczęsto oferuje nowe tytuły, tym bardziej w zmienionej formie, dlatego warto wspomnieć o kolejnym dziele Creative Assembly.

Najlepsze gry MMO

Czym to się różni? Przede wszystkim to sieciówka, gra typowo od potyczki do potyczki. Nie ma tu kampanii, nie ma wielkiego planowania – ta odsłona serii ma za zadanie sprawdzić wyłącznie umiejętności na polu bitwy. Dodatkowym, ogromnym atutem jest to, że nie jesteśmy w żaden sposób związani epoką historyczną, dlatego będziemy mogli sprawdzić, jak poradzą sobie postawieni naprzeciwko siebie Spartanie i Samuraje. Albo Grenadierzy vs Pikinierzy. Wszystkie chwyty dozwolone!

Kolejny plus – nic nie płacimy, bo to RTS MOBA, czyli coś jak LoL, ale strategia. Minusem będzie natomiast system mikropłatności – niestety ostatnimi laty angielskie studio pokazało, że lubi wycisnąć z graczy trochę grosza, nie zawsze w najlepszym tonie, dlatego obawiam się o pay-2-win. Z drugiej strony zazwyczaj potrafili dobrze skonstruować mechanikę, więc być może i tutaj nie będziemy mogli narzekać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, "urodziłem się, aby żyć", co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść - niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych. Ulubiony cytat? "Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie" (~Abraham Lincoln).