Zegarki vintage uchodzą za eleganckie, ponadczasowe i wyjątkowo piękne. Rzetelne wykonanie, wysoka jakość i historia w tle mieszają się tutaj z legendarnym charakterem. Po ten klasyczny dodatek może sięgać każdy mężczyzna, a na pewno powinien o nim pomyśleć współczesny gentleman, dla którego elegancja odgrywa ważną, jeśli nie kluczową rolę.

Aby określony zegarek mógł stać się legendą i kultowym dodatkiem w jednym, konieczne jest spełnienie co najmniej kilku istotnych warunków. Przede wszystkim powinien nawiązywać do klasyki, być rzetelnie wykonany i unikatowy.

Jednym z ważnych aspektów jest również pochodzenie zegarka, które w tym przypadku powinno być związane z określoną manufakturą. Zegarki vintage stronią od określeń związanych z masowością, a także przypadkowym wykonaniem. Wysoki kunszt i precyzja wykonania każdego z elementów tego ponadczasowego czasomierza jest ważna, by nadać mu wyjątkową rolę w stylizacji każdego mężczyzny.

Nie każdy czasomierz może być uznawany za vintage. Co do tego nie ma chyba żadnych wątpliwości. A, o których kultowych zegarkach można mówić właśnie w tych kategoriach?

Zegarki vintage

TOP lista zegarków vintage – sprawdź ciekawe modele!

Na liście kultowych propozycji utrzymanych w stylu vintage znajdziemy wiele ciekawych zegarków. Nie zmienia to faktu, że każdy z takich modeli spokojnie możemy uznać za ponadczasowy i wykonany z należytą starannością. Jednym z takich ciekawych propozycji będzie model Aquastar 60 marki JeanRichard, który tylko na pierwszy rzut oka prezentuje się dość niepozornie.

Zegarek Aquastar 60 marki JeanRichard to nieduży, bardzo atrakcyjny zegarek zaprojektowany w 1958 roku przez Frédérica Roberta, który był głównym projektantem firmy JeanRichard Geneve (od 1962 r. Aquastar Geneve). Cechą charakterystyczną tego modelu i jednocześnie elementem unikalnego wykończenia był oryginalny design tarczy.

Innym, ciekawym zegarkiem w stylu vintage stał się chociażby Panerai Radiomir, który bez dwóch zdań jest zegarkiem – legendą. W latach 1940-1943 był obecny na nadgarstkach słynnych Frogmenów (elitarni włoscy nurkowie z X Flotylli). Zegarek powstał w rodzinnym zakładzie zegarmistrzowskim we Florencji.
Ciekawym elementem tego modelu jest koperta, której kształt wywodził się od kieszonkowego zegarka Rolex Oyster.

W najnowszych kolekcjach zegarków również nie brakuje tych, pasujących do kunsztownych modeli vintage. Sprawdź ciekawe modele na: www.zegarkiipasja.pl/zegarki-vintage

Zegarki vintage

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.