Założona w 1993 roku Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najlepszych uczelni biznesowych w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Od lat kształci studentów na wielu kierunkach związanych z zagadnieniami finansowymi, biznesowymi i zarządzaniem.

O uczelni

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najlepszych polskich niepublicznych uczelni wyższych specjalizujących się w zagadnieniach biznesowych i ekonomicznych. Kształci się w niej około 9000 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i MBA oraz doktorantów. W długiej historii uczelni, jej mury opuściło 60 000 absolwentów.

Oferta dydaktyczna Akademii jest szeroka i obejmuje kilkanaście kierunków I i II stopnia, a także kierunki jednolite, studia podyplomowe, MBA i liczne kursy. Na liście kierunków znajdziemy m.in. zarządzenia, finanse i rachunkowość, ekonomię, prawo i finanse, specjalistyczne kierunki związane z zarządzaniem oraz liczne kierunki prowadzone w języku angielskim, skierowane do zagranicznych studentów, których liczba sięga około 1500.

(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)
(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)

Zajęcia na wszystkich kierunkach zorganizowano tak, aby wzmacniały praktyczne umiejętności studentów, a nie teoretyczne. Tym samym oprócz tradycyjnych wykładów, wiedza przekazywana jest w atrakcyjnej i nowoczesnej formie przy wykorzystaniu m.in. wirtualnej rzeczywistości oraz oczywiście zajęć praktycznych. Dużym plusem jest również możliwość odbywania praktyk studenckich w firmach współpracujących z uczelnią. Jest to blisko 150 firm, które często oferują studentom rozwój dalszej kariery w ich strukturach.

Wybierając studia w Warszawie w Akademii Leona Koźmińskiego studenci mogą być pewni, że nie tylko zdobędą wiedzę, ale również umiejętności i kontakty, które pozwolą im na rozwój kariery w wybranej przez siebie dziedzinie. Co istotne, będą również mogli kształcić się w nowoczesnym kampusie, który składa się obecnie z 5 budynków o łącznej powierzchni 16 500 m², który znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie.

(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)
(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)

Historia

Historia Akademii sięga początku lat 90. Pozwolenie na rozpoczęcie działalności Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało 31 marca 1993 roku, a sama uczelnia początkowo nosiła nazwę Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania. Przez kolejne lata uruchamiano nowe kierunki i rozbudowywano kadrę dydaktyczną stopniowo budując prestiż i renomę uczelni. W 1997 roku jej patronem został Profesor Leon Koźmiński.

W 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło decyzję o zmianie nazwy uczelni na Akademia Leona Koźmińskiego, która jest wykorzystywana do dnia dzisiejszego. Wraz z rozwojem uczelni, otrzymywała ona uprawnienia do prowadzenia studiów nie tylko licencjackich i magisterskich, ale również do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)
(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)

Od 2009 roku Akademia jest obecna w światowych rankingach edukacyjnych dziennika „Financial Times” jako najwyżej notowana uczelnia biznesowa w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2015 roku nawiązano strategiczną współpracę z najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych uczelni biznesowych na świecie – ESCP Business School. Na przestrzeni lat Akademia uzyskała wiele akredytacji i certyfikatów, z których bez wątpienia najważniejszym jest „potrójna korona akredytacyjna” AACSB – EQUIS – AMBA.

Patron

Patronem Akademii jest Profesor Leon Koźmiński (1904-1993). Był on ekonomistą, swoje wykształcenie zdobył m.in. w Lozannie, skończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie, a doktorat obronił na Sorbonie. W trakcie II wojny światowej był porucznikiem Armii Krajowej.

Akademia Leona Koźmińskiego

Zmieniający się rynek pracy oraz nowe wyzwania, które czekają na nim na absolwentów szkół wyższych sprawiają, że obierając kierunek kształcenia na uczelni wyższej ważne jest nie tylko wybranie odpowiednich studiów, ale również samej uczelni. Najważniejsze jest, aby pozyskiwać aktualną wiedzę (zwłaszcza w przypadku zagadnień biznesowych), a także zdobywać umiejętności pozwalające na odnalezienie się na współczesnym rynku pracy.

(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)
(fot. Akademia Leona Koźmińskiego)

Uczelnie takie jak Akademia Leona Koźminskiego pozwalają na kształcenie się w praktyczny i nowoczesny sposób, ale równocześnie nie odcinają się od tradycji akademickich, takich jak otwartość, równość, poszanowanie dla różnorodności etnicznej i religijnej.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.