Zgredek dostał skarpetę… Który z fanów Harrego Pottera nie zna tego słynnego tekstu małego domowego skrzata? Jako dziecko, większość marzyła o tym, aby mieć takiego Zgredka, a dziś dzięki marce LEGO jest to możliwe.

Zgredek to domowy skrzat, który od lat służył w rodzinie Malfoyów. Jego postać zawsze chciała ochronić Harrego Potter’a, była pomocna i lojalna wobec chłopca. Został zwolniony ze służby w dworze Malfoyów dzięki Harremu, który wraz z dziennikiem Toma Riddla wręczył mu skarpetę. Zginał z ręki Bellatriks Lastrange, która rzuciła w niego sztyletem, gdy ten teleportował się z trójką przyjaciół Hermioną, Harrym i Ronem.

Zgredek

Zestaw LEGO Zgredek 76421 to pierwszy model w historii LEGO przestawiający domowego skrzata. Produkt zdecydowanie dla wszystkich fanów Harrego Pottera. W zaczarowaną zabawę wciąga nie tylko najmłodszych, ale z pewnością przynosi dużo zabawy również starszym pokoleniom.

Zawartość pudełka i instrukcja

Zestaw składa się z 403 elementów, więc można go zaliczyć do tych mniejszych. Według producenta jest przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia. Jak przystało na markę LEGO, w środku znajdziemy starannie zapakowane klocki w trzy woreczki. Pierwsze dwa zawierają postać Zgredka oraz słynną skarpetę, a trzeci podstawę oraz dodatkowe akcesoria. Dodatkowo pudełko zawiera oczywiście małą instrukcję oraz naklejki do wyklejenia klocków (tutaj szkoda, że nie ma polskiej naklejki z imieniem Zgredek, ponieważ oryginalne imię Dobby po angielsku nie jest aż tak rozpoznawalne).

Zgredek

Składanie

Zaczarowaną przygodę z tym zestawem rozpoczynamy od złożenia w prostych dziewięciu krokach czarnej skarpety, czyli głównego atrybutu Zgredka, gdyż ten uwielbiał tą część ubioru. Następnie przechodzimy do gwiazdy wieczoru, czyli domowego skrzata. LEGO znane jest już z tego, że w prawie każdym zestawie, nawet tak małym mamy klocki prowadzące, w różnych wydawałoby się niepasujących do zestawu kolorach.

Tym sposobem wnętrze Zgredka, kryje klocki w różowym, czerwonym czy niebieskim kolorze. Dodatkowo podczas składania okazuje się, że skrzat ma w środku serduszko. W prostych 76 krokach zauważamy jak rośnie nam postać i okazuje się, że ma ruchomą główkę, ręce oraz uszy. Cała figurka ma 19 cm wysokości i 12 cm szerokości, dzięki zaprojektowanej przez LEGO podstawie, którą składamy przy trzecim woreczku, możemy Zgredka postawić tak, aby zdobił nasze wnętrza. Młodsi fani mogą ją odłączyć i dzięki figurce zacząć magiczną zabawę. W trzecim woreczku znajdziemy również do złożenia dziennik Toma Riddla, w którym Harry wręczył Zgredkowi skarpetę oraz tort cioci Petunii. Cały zestaw jesteśmy w stanie złożyć sprawnym tempem w pół godziny. Młodsze dzieci będą potrzebować troszkę więcej czasu.

Zgredek

Ocena

Postać Zgredka prezentuje się niezwykle uroczo i jak na zabawkę z klocków jest bardzo dobrze odwzorowany. Zdecydowanie trafnym rozwiązaniem jest ruchoma główka i uszy, co powoduje, że możemy troszkę inscenizować charakter postaci. Jest to gratka dla wszystkich fanów Harrego Pottera, a dołączone akcesoria sprawiają, że znów możemy poczuć magię tych scen.

Jeżeli chcesz kupić ten zestaw, możesz skorzystać z oferty sklepu TaniaKsiazka.pl. Znajdziecie tam wiele ciekawych zestawów klocków LEGO i nie tylko.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.