Ładowarka samochodowa do telefonu to codzienny gadżet niemal każdego, kto często jeździ autem. Jeśli czeka Cię zakup nowej ładowarki, sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę samochodową.

Ładowarki samochodowe mogą się od siebie znacząco różnić, zarówno w kwestii kompatybilności ze smartfonami, jak i samego ładowania. Przekonaj się, jaka ładowarka samochodowa USB spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci komfortową podróż z naładowanym telefonem.

Ładowarka samochodowa do telefonu - na co zwrócić uwagę?

Ładowarka samochodowa – najważniejsze cechy

Porównanie ładowarek samochodowych warto zacząć od zestawienia najważniejszych parametrów danego modelu. Jeśli interesują Cię ładowarki samochodowe wpinane do gniazda zapalniczki samochodowej, które szybko i sprawnie naładują telefon oraz będą pasować np. do nawigacji GPS, zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów:

  • moc wyjściowa – jak w większości urządzeń elektrycznych, także w ładowarkach znajdziemy dwa parametry: napięcie wyrażone w woltach (V) oraz natężenie wyrażone w amperach (A). Moc ładowania to iloczyn tych dwóch czynników i wyrażana jest w watach (W). Dla przykładu 2 A x 5 V = 10 W. Moc wyjściowa dostarcza zatem prostej informacji, większa moc oznacza szybkie ładowanie. Warto jednak pamiętać, że ładowarka samochodowa to tylko połowa sukcesu, ponieważ odpowiednie standardy powinien spełniać także kabel. Warto więc wybierać rodzaje ładowarek samochodowych sprzedawane wraz z przewodem, gdyż wówczas możemy mieć raczej pewność, że odpowiedni kabel nie będzie spowalniał ładowania.
  • opcje szybkiego ładowania – szybkie i bezpieczne ładowanie ładowarek do samochodów osobowych zapewniają zazwyczaj technologie  Quick Charge i Power Delivery. Wpinając w gniazdo zapalniczki taką ładowarkę możemy błyskawicznie uzupełnić stan baterii w telefonie. Pamiętaj, że z szybkiego ładowania możesz cieszyć się wyłącznie, jeśli Twój smartfon będzie na to zezwalał w trakcie podróży. Wejdź do ustawień ładowania i sprawdź, czy ładowarka Quick Charge będzie mogła naładować urządzenie z pełną mocą.
  • wysoka jakość wykonania – na pierwszy rzut oka ładowarka samochodowa czy kabel nie są istotnymi akcesoriami do telefonu. Warto jednak wybierać jakościowe rozwiązania, ponieważ wpływa to zarówno na komfort używania, jak i bezpieczeństwo. Dobra ładowarka jest zazwyczaj kompatybilna z większością dostępnych na rynku smartfonów i posiada odpowiednie złącze. Wysoka jakość minimalizuje także ryzyko związane z przegrzaniem, gdyż posiada specjalne zabezpieczenia. Także telefon czy tablet nie będą narażone na nadmierne przegrzanie podczas ładowania urządzeń.

Wybierz jakościowe akcesoria do telefonów i zadbaj o to, aby zawsze mieć pod ręką dobry kabel USB typ C do swojego telefonu czy tabletu.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.