Szukasz studiów z perspektywą na ciekawą, dynamiczną i rozwijającą się karierę, a przy okazji masz smykałkę informatyczną? Wykorzystaj swój potencjał i zostań specem od cyberbezpieczeństwa, który już dziś jest jednym z najbardziej poszukiwanych profesjonalistów na rynku pracy. Postaw na studia, które przygotują Cię do tej roli. Przeczytaj artykuł i sprawdź szczegóły!
Cyberbezpieczeństwo – branża z potencjałem
Jeszcze kilka lat temu cyberbezpieczeństwo kojarzyło się głównie z wielkimi korporacjami, bankami i systemami wojskowymi. Dziś niemal każda firma w Polsce przynajmniej raz doświadczyła tzw. incydentu związanego z cyberbezpieczeństwem i aby chronić się przed kolejnymi, coraz to bardziej wymyślnymi atakami ze strony hakerów, powinna inwestować w systemy ochronne.
Każdego roku cyberataki przybierają nieco inną postać, ale wszystkie są trudne do wykrycia i bardzo skuteczne. Aktualnie cyberprzestępcy najczęściej korzystają z phisingu, a w przypadku ataków na organizacje ze złośliwego oprogramowania (malware), blokowania dostępu do systemów (ransomware) czy zatrzymania systemu przez przeciążenie serwera (DDoS). Ich kreatywność nie zna granic, ale nie może zostać pozostawiona bez reakcji.
To sprawia, że branża cyberbezpieczeństwa niesie ze sobą wiele perspektyw na rozwój kompetencji, zdobywanie doświadczenia i atrakcyjne wynagrodzenie dla osób, które wybiorą ją na swoją zawodową ścieżkę.
Dlaczego warto zdobyć wykształcenie z cyberbezpieczeństwa?
Branża bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych rozwija się w zawrotnym tempie. Jak wskazuje Barometr Cyberbezpieczeństwa 2025, firmy w Polsce planują zwiększyć inwestycje w cyberbezpieczeństwo, co może bezpośrednio przełożyć się na skalę rekrutacji nowych pracowników zdolnych chronić cyfrowe mury przedsiębiorstw przed cyberatakami.
Bardzo popularnym zjawiskiem jest także outsourcing pracowników, czyli zatrudnianie specjalistów działających na własną rękę, szczególnie w zakresie monitorowania bezpieczeństwa i analizy złośliwego oprogramowania. Z tego rozwiązania skorzystało w 2024 roku aż 81% badanych organizacji.
Specjalista z dyplomem z cyberbezpieczeństwa nie musi zatem martwić się o pracę. Motywujące są także zarobki pracowników na stanowiskach z tej dziedziny – raport „Cybersecurity. Rynek pracy w Polsce – 2024” pokazuje, że wynagrodzenia specjalistów mogą sięgać nawet 50 tysięcy zł miesięcznie na najwyższych stanowiskach. Aktualnie jest to jedna z najlepiej opłacalnych branż w Polsce.
Studia w nowoczesnej uczelni z tradycją
Zastanawiasz się, która uczelnia oferuje kompleksowe kształcenie na studiach licencjackich z cyberbezpieczeństwa w oparciu o innowacyjne metody nauki? Takie rozwiązanie proponuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – realizację studiów za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Materiały edukacyjne zostały opracowane przez ekspertów z branży i ułożone w pasujące do siebie bloki tematyczne, realizowane na poszczególnych semestrach.
Jakich przedmiotów możesz się spodziewać? Na tych studiach poznasz m.in. podstawy psychologii bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, rodzaje zagrożeń czy przestępczość komputerową i patologie cyberprzestrzeni. Zajęcia dostarczą Ci interdyscyplinarnego przygotowania do pracy w obszarze bezpieczeństwa systemów i sieci, informacji oraz ochrony danych osobowych.
WSKZ ma w swojej ofercie wiele przyszłościowych kierunków – logistykę, prawo czy bezpieczeństwo narodowe – nie zwlekaj i wybierz swój wymarzony już dziś na studia-online.pl!
Discover more from SmartAge.pl
Subscribe to get the latest posts sent to your email.