Rosnąca liczba urządzeń elektronicznych, które towarzyszą nam w ciągu dnia, poczynając od smartfonów i smartwatchy, a kończąc na tabletach, laptopach i innych, większych urządzeniach wymaga częstego ładowania akumulatorów. Nie zawsze mamy jednak pod ręką ładowarkę i gniazdko. W takich sytuacjach przydaje się dobry powerbank. Dlatego postanowiliśmy przetestować niepozorny powerbank Joyroom 30000mAh 22.5W.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej powerbanków o pojemności 30000 mAh. Urządzenia te wyróżniają się tym, że dzięki swojej pojemności mogą naładować telefon albo tablet kilka razy, więc jest to idealny wybór na np. wakacje albo jakąś większą wycieczkę. Testowany przez nas powerbank Joyroom 30000mAh 22.5W (JR-QP193) to typowy przedstawiciel urządzeń tego typu. Nawet pod względem wizualnym jest on bardzo podobny do innych powerbanków o tej pojemności produkowanych w Chinach. Obudowa ma podobne gabaryty i układ jak w urządzeniach np. marki Baseus, ale pod względem pewnych szczegółów różni się od nich.

Joyroom 30000mAh 22.5W

Wizualnie powerbank prezentuje się więc bardzo dobrze. Duży wyświetlacz pokazuje stan naładowania, a obudowana jest tak zaprojektowana aby nie wyślizgnęła się z ręki. Jak przystało na taką pojemność, powerbank waży aż 628 g – mniej więcej tyle samo co konkurencyjne urządzenia. Wyposażono go w 4 porty – 2x USB 2.0, 1x USB C i 1x microUSB (dwa pierwsze służą do ładowania urządzeń, USB C do ładowania urządzeń i powerbanku, a ostatni tylko do ładowania powerbanku). Na raz możemy więc spokojnie ładować 3 urządzenia, zwłaszcza, że mamy do dyspozycji wszystkie najważniejsze standardy szybkiego ładowania: PD (Power Delivery), QC (Qualcomm Quick Charge), SCP (Huawei Super Charge Protocol),FCP (Huawei Fast Charge Protocol) i AFC (Samsung Adaptive Fast Charging).

Duża pojemność sprawia, że smartfona naładujemy kilka razy – nawet 3-4 lub więcej, w zależności od pojemności baterii jak i zużycia energii w trakcie ładowania. Oprócz tego możemy naładować smartwatcha, słuchawki bezprzewodowe albo oczywiście tablet. Mając odpowiednią ładowarkę możemy też naładować akumulatory do aparatu fotograficznego, albo niektóre aparaty fotograficzne. Niestety moc 22.5W sprawia, że nie będziemy mogli naładować laptopa, mimo korzystania z standardu Power Delivery,

Joyroom 30000mAh 22.5W

Powerbank wyposażono również w czujniki przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe czy przeciwspięciowe. Duża obudowa dobrze odprowadza ciepło i nawet podczas ładowania kilku urządzeń nie nagrzewa się on zbyt mocno.

W pudełku otrzymujemy również kabel USB-USB C, który może służyć do ładowania powerbanku albo urządzeń. Jest on jednak bardzo krótki, więc nie zawsze będzie wygodny. Producent nie opisuje też jego parametrów, przez co nie do końca wiadomo czy wykorzystuje on maksymalną moc powerbanku.

Joyroom 30000mAh 22.5W to solidny powerbank produkowany w Chinach, który ładnie wygląda i dysponuje dużą pojemnością, przez co przydaje się w różnych sytuacjach i nie jest tylko zapasowym akumulatorem dla naszego smartfona. Jego gabaryty są na tyle duże, że najlepiej przenosić go w plecaku albo torbie, ponieważ na kieszeń będzie trochę za duży i już na pewno za ciężki.

Joyroom 30000mAh 22.5W

Czy ma jakieś wady? I tak i nie. Z jednej strony ma wszystko co potrzeba, ale z drugiej duży wyświetlacz mógłby pokazywać więcej parametrów, jak np. czas do rozładowania albo naładowania urządzenia, oraz z jakich standardów ładowania korzysta w danej chwili (to pomogłoby w określeniu czy zastosowany kabel jest odpowiedni do danego urządzenia). Również masa urządzenia sprawia, że nie jest on najbardziej poręczny, ale z drugiej strony znowu, nie odstaje pod tym względem od innych urządzeń o tej pojemności.

W praktyce można go polecić jako podstawowy powerbank, kiedy musimy naładować kilka urządzeń i mamy ze sobą plecak albo torbę. Sam wykorzystuję go jako powerbank „fotograficzny”, ponieważ jest ze mną zawsze kiedy idę w teren z aparatem. Mogę go wówczas wykorzystać do naładowania telefonu albo akumulatorów aparatu. Dzięki swojej pojemności pozwoli na naładowanie telefonu 1-2 razy oraz przynajmniej dwóch albo i nawet trzech akumulatorów do aparatu (proces ten trwa jednak kilka godzin, ale to bardziej kwestia ładowarki z jakiej się korzysta,

Joyroom 30000mAh 22.5WJeśli spodobał Wam się ten powerbank, możecie też skorzystać z kodu rabatowego poniżej przy jego zakupie na stronie hurtel.com

Power5

 

Parametry techniczne:

 • Pojemność akumulatora: 30000 mAh
 • Pojemność znamionowa: 18000 mAh
 • Moc: 22.5W
 • Wejście:
 • micro USB: 5V / 2A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
 • USB C: 5V / 2A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
 • Wyjście:
 • USB C: 5V / 3A, 9V / 2.22A, 12V / 1.67A
 • USB: 4.5V / 5A, 5V / 4.5A, 5V / 3A, 9V / 2A, 12V / 1.5A
 • Standardy ładowania: PD (Power Delivery), QC (Qualcomm Quick Charge), SCP (Huawei Super Charge Protocol),FCP (Huawei Fast Charge Protocol) i AFC (Samsung Adaptive Fast Charging).
 • Wymiary: 150 x 69 x 41 mm
 • Waga: 628g
 • Materiał: ABS, ognioodporny PC
 • Ładowanie bezprzewodowe: brak
 • Wyświetlacz LED: tak
 • Gwarancja: 12 miesięcy


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.