Pop to wciąż jeden z najprężniej rozwijających się i zmieniających się kierunków w muzyce. Co więcej, od kilku lat do łask wraca zwyczaj odsłuchiwania ulubionych dźwięków z nośników analogowych. Nic więc dziwnego, że rośnie zainteresowanie winylami od kluczowych artystów sceny popularnej. W tym artykule przedstawimy Ci kilka dobrych argumentów, dlaczego lepiej wybierać muzykę na płytach winylowych i zaprezentujemy propozycje najciekawszych albumów pop!

Dlaczego warto słuchać muzyki z winyli?

Słuchanie muzyki z winyli zapewnia bardziej autentyczne doznania niż audio w formie cyfrowej. W dużej mierze dlatego, że obcujemy z mniej skompresowanym dźwiękiem, bliższym zamysłowi artysty i dźwiękowca. Dodatkowo do doświadczenia można wliczyć fizyczną interakcję z płytą – wielu melomanów odczuwa radość z posiadania własnego egzemplarza ulubionego albumu oraz z możliwości dotknięcia nośnika. Rytuał odsłuchiwania winyli w zaciszu sypialni czy gabinetu to nierozerwalna część ich kolekcjonowania.

Muzyka pop na płytach winylowych – albumy do Twojej kolekcji 

Każdy kolekcjoner płyt winylowych ma w swojej kolekcji przynajmniej kilka doskonałych albumów jazzowych, rockowych i elektronicznych. Aby uzupełnić to klasyczne zestawienie, warto sięgnąć również po pop na winylach, szczególnie po premiery ostatnich lat!

Winyl Sanah – Bujda EP

Nie da się ukryć, że polska muzyka pop przeżyła w ostatnich latach wielki rozkwit. Jedną z kluczowych twarzy poprzednich miesięcy z pewnością jest Sanah, której słodko-melancholijny głos rozbrzmiewa najlepiej, gdy wydobywa się z dobrego gramofonu. Warto sprawić sobie płytę Bujda, na której znajduje się osiem kawałków w typowym dla artystki stylu, okraszone folkową nutą.

Muzyka pop na winylach. Te albumy musisz mieć!

Winyl Podsiadło – Lata Dwudzieste

Najnowsza płyta Podsiadło od razu podbiła listy przebojów. Disco rytmy, retro brzmienia i lekko ironiczne teksty to coś, co puszczone z winyla zdaje się w pełni oddawać zamiar ukochanego polskiego artysty. Lata dwudzieste to już bestseller i niewątpliwie jedna z najgorętszych pozycji zeszłego roku. Jeżeli jeszcze nie masz jej w swojej kolekcji, to nie zwlekaj. Biały winyl w kolorowe plamy, na którym wyryto hity Podsiadły to wyjątkowy unikat!

Winyl Billie Eilish – Happier than Ever

Co jakiś czas amerykański przemysł muzyczny oddaje „w ręce” fanów kolejną wielką gwiazdę pop. Michael Jackson, Britney Spears, Lady Gaga… kto następny? Może Billie Eilish? Czemu nie! Ta młoda, utalentowana artystka szybko zdobyła serca słuchaczy i stała się ikoną młodego pokolenia. Jej nowa płyta Happier than Ever zyskała duże uznanie i udowodniła, że muzyka pop nie musi być cukierkowa i pozbawiona własnej tożsamości. Warto poznać dźwięki na niej zawarte za pośrednictwem gramofonu.

Winyl Adele – 30

Intymny klimat i głębia emocji wyrażone za pomocą dźwięku – jeżeli tego szukasz w sztuce, to płyta Adele 30 może być trafem w dziesiątkę. Na nowy album artystki czekaliśmy sześć lat, ale było warto. Wokalistka po raz kolejny udowodniła, że ekshibicjonizm duszy to najlepszy sposób na trafienie do serc wprawionych słuchaczy. Stała się swego rodzaju patronką popu, który porusza. Album „30” odsłuchiwany z winyla zdaje się wręcz prywatną rozmową, pomiędzy piosenkarką a słuchaczem.

Winyl Ralph Kamiński – Młodość

Wróćmy jeszcze na chwilę na polskie podwórko! Dawid Podsiadło nie był ostatnio jednym artystą, który sięgnął po retro brzmienia i umieścił je na winylu. Uprzedził go Ralph Kamiński ze swoją płytą Młodość, w której odnosi się do trudów dorastania. Album stanowi swego rodzaju manifest przeciwko wzorcom idealizowanym przez społeczeństwo. Zachęca do podążania własną ścieżką, a poprzez sukces Ralpha jako wokalisty prezentuje triumf nad zwyczajnością.

Widzisz w tym powyższym zestawieniu album idealny dla Ciebie? Zamów go z dobrego sklepu z winylami, np. z Winylowni i ciesz się ulubionymi brzmieniami!

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.