Poznaj rodzaje akcesoriów, które zabezpieczą Cię przed chłodem, słońcem i potem, ułatwiając przeprowadzenie treningu na świeżym powietrzu.

Czapki i daszki sportowe – rodzaje i zastosowanie

Na rynku możemy kupić czapki sportowe, które dzielimy przede wszystkim na te zapewniające komfort termiczny w chłodniejsze dni oraz te zabezpieczające przed słońcem latem. Zarówno czapki, jak i daszki sprawdzą się podczas biegania, jazdy na rowerze wyprawy w góry i innych aktywnościach.

Termoaktywne czapki sportowe

Taka czapka powinna zakrywać nie tylko głowę, ale również uszy. Przyda się zawsze gdy pogoda nie dopisuje i wieje chłodny wiatr. Zastosowanie materiałów technicznych do wykonania tego rodzaju nakryć głowy ma za zadanie nie tylko zabezpieczać użytkownika przed zimnem i wiatrem, ale gwarantować przy tym świetną wentylację oraz odprowadzanie wilgoci.

Sportowe czapki z daszkiem

Wiosną i latem, gdy słońce intensywnie grzeje, lepiej nie wychodzić na trening pod gołym niebem bez nakrycia głowy. Bardzo łatwo wówczas o niebezpieczne przegrzanie. Dodatkowo daszek zapewnia oczom ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i poprawia widoczność, gdy trasa przebiega pod słońce. Jeśli nie chcesz rezygnować z biegania podczas mżawki czy lekkich opadów, wybierz czapkę z daszkiem z materiału o właściwościach wodoodpornych.

Daszki do aktywności sportowych

Regulowany daszek świetnie chroni twarz i oczy przed słońcem. Jest alternatywą dla tych, którzy zamiast czapki wolą coś lżejszego, lecz należy pamiętać, że nie zabezpiecza on czubka głowy. Często wybierają go golfiści i tenisiści, którzy muszą mieć doskonałą widoczność.

Jakie czapki, opaski i daszki sprawdzą się podczas aktywności sportowej?

Opaski na głowę dla aktywnych

Tu również mamy do wyboru produkty z ciepłego materiału, chroniące głowę przed niską temperaturą i zimnym wiatrem, ale również opaski na ciepłe dni. Głównym zadaniem tych ostatnich jest hamowanie spływającego potu, utrzymywanie włosów z dala od twarzy, ale i zabezpieczanie uszu, a wraz z nimi wrażliwych zatok. W roli opaski może posłużyć także złożony komin wielofunkcyjny.

W poszukiwaniu dobrego nakrycia głowy, czapki, daszka czy opaski dla sportowców zajrzyj do internetowego sklepu Decahlon.pl na: https://www.decathlon.pl/sporty/bieganie/czapki-opaski-daszki-do-biegania.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.