Wiele osób, które w końcu znalazły wymarzony dom lub mieszkanie, toczy spory ze swoimi sąsiadami. Powody są różne — hałas, nieprzyjemny zapach, awantury, remonty, brak dostępu do drogi  i wiele, wiele innych. Bez względu na rodzaj sporu, jeśli nie da się go rozwiązać w polubowny sposób, to jedyną nadzieją staje się konsultacja z prawnikiem. Rozprawy sądowe mogą sporo kosztować i wcale nie ma gwarancji, że z takiej batalii wyjdziemy zwycięsko. Stąd też dobrze rozważyć wszystkie opcje i odpowiednio się przygotować. Doradztwo prawne online jest w takim przypadku strzałem w dziesiątkę.

Doradztwo prawne online a problemy z sąsiadem

W polskim prawie istnieje szereg przepisów, które regulują relacje sąsiedzkie. Wiele osób jest zupełnie nieświadomych tego, jak zręcznie można to wykorzystać w razie problemów, sąsiedzkich, których nie da się rozwiązać drogą rozmowy. Z drugiej strony, brak specjalistycznej wiedzy bywa przeszkodą nie do pokonania, dlatego właśnie warto zasięgnąć porady specjalisty. Co więcej, nie trzeba już umawiać się na wizytę w stacjonarnej kancelarii — wszystko można bowiem zrobić za pośrednictwem infolinii i internetu.

Doradztwo prawne online umożliwia kontakt z wykwalifikowanym prawnikiem, który podczas wideorozmowy odpowiada na wszelkie pytania i doradza, co w danej sytuacji należy zrobić. Niestety, czasami rozmowa z sąsiadem nie przynosi żadnego skutku, a jego działania mogą stawać się coraz bardziej irytujące i uporczywe. W niektórych sytuacjach nie pomaga nawet interwencja policji, więc koniecznością staje się wejście na drogę sądową. Mowa tutaj nie tylko o tzw. immisji, czyli działaniach właściciela danej nieruchomości, które są odczuwalne przez sąsiadujących z nim mieszkańców, ale również o sytuacjach skrajnych, które uniemożliwiają im codzienne funkcjonowanie.

Jak rozwiązać spór z sąsiadem?

Doradztwo prawne online a przepisy kodeksu cywilnego

W dobie wszechobecnej cyfryzacji z wielu usług można skorzystać, nie wychodząc nawet z domu. Usługi prawne online to możliwość zasięgnięcia porady eksperta, który posiada rozległą wiedzę na temat regulacji prawnych dotyczących relacji sąsiedzkich. Mowa m.in. o zakresie prawa własności gruntu, zakazaniu immisji, drodze koniecznej, przekroczeniu granic przy budowie i nie tylko.

Pakiety dostępne w ramach usług prawnych to przede wszystkim możliwość skorzystania z pomocy przez 24 godziny na dobę. Podczas rozmowy, prawnik udzieli odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania, pomoże spersonalizować dokumenty prawne dokumenty prawne, udzieli wideoporady, wspomoże w wyborze adwokata i podzieli się gigantyczną wiedzą z zakresu prawa polskiego i europejskiego. Doradztwo prawne online to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności zarówno w kwestii relacji sąsiedzkich, jak i wielu innych spraw z zakresu prawa cywilnego, podatkowego i gospodarczego.

Porady prawne online mogą przydać się również osobom, które potrzebują pomocy w sprawach rozwodowych, ważności testamentu, podziału majątku, opieki nad dziećmi itd. Niektóre sytuacje wymagają natychmiastowego działania, ale brak prawnej wiedzy znacznie to utrudnia. Całodobowa pomoc prawna jest więc w dzisiejszych czasach na wagę złota.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z www.lexsecure.pl/standard

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.