Walutomat już na stałe wpisał się w Polski internet. Będąca najstarszym serwisem wymiany walut online platforma obchodzi w tym roku 12 urodziny a wraz z początkiem grudnia wprowadza wiele nowości, które na pewno wpłyną na możliwości serwisu.

O Walutomacie

Serwis Walutomat.pl został uruchomiony w listopadzie 2009 roku. Jego początki były perspektywiczne, ale też i trudne, ponieważ z racji tego, że był to pierwszy taki serwis w Polsce, jego twórcy musieli przekonać internautów do swoich usług. Punktem kulminacyjnym był rok 2011 i wejście w życie tzw. ustawy antyspreadowej, która wprowadziła możliwość zakupu dewiz poza bankiem i spłatę zobowiązań kredytowych bezpośrednio w zagranicznych jednostkach płatniczych.

Pod względem funkcjonalnym można powiedzieć, że Walutomat to nie typowy kantor, a bardziej platforma społecznościowa, która łączy użytkowników chcących sprzedać lub kupić waluty (to użytkownicy ustalają kursy po których chcą kupować lub sprzedawać waluty). Do każdej transakcji serwis dolicza prowizję w wysokości 0,2% wartości transakcji. Miesięcznie użytkownicy platformy wymieniają waluty o wartości około 1 mld. zł (od początku istnienia platformy, czyli od 2009 roku wygenerowano obrót o wartości ponad 88 mld zł).

Walutomat

Wrażenie robi również liczba klientów – prywatnych i biznesowych, która na początku grudnia 2021 roku wynosiła 458 000. Miesięcznie dokonują oni 115 000 transakcji. Wymiana walut trwa zaledwie kilkanaście minut. W 2020 roku Walutomat przystąpił do do systemu SEPA Instant, który pozwala na przelewy EUR do podmiotów z wybranych państw strefy euro w czasie rzeczywistym.

Wszystkie transakcje są zabezpieczone, zarówno pod względem wpłaty środków na wydzielone rachunki Walutomatu znajdujące się w największych polskich bankach. Wprowadzane na platformie dane użytkowników są weryfikowane aby zapobiec oszustwom, a sam serwis posiada licencję KNF na świadczenie usług płatniczych.

Sam sposób działania platformy jest bardzo prosty. Po zarejestrowaniu użytkownik korzystając z różnych metod płatności (tradycyjny przelew, Przelewy24, karta płatnicza, QR kod, Google Pay lub Blik) przelewa na swoje konto w Walutomacie środki, które wymienia na waluty. Obecnie są to PLN, EUR, GBP, USD, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK. Następnie wybiera sposób odebrania środków. Co istotne kurs walut ustalany jest przez użytkowników platformy, a tym samym może on być bardzo atrakcyjny (system proponuje automatycznie najlepszy możliwy kurs).

Walutomat

Jak pokazują wyniki Walutomatu, który usługę wprowadził w 2020, liczba przelewów natychmiastowych w euro w tym serwisie systematycznie się zwiększyła. Zainteresowanie usługą bardzo dynamicznie rośnie, przez ostatnie 12 miesięcy liczba zrealizowanych w Walutomacie europrzelewów instant się potroiła i spodziewamy się kontynuacji tego trendu z uwagi na coraz większą liczbę odbiorców osiągalnych przez SEPA Instant – mówi Bartosz Grycza, Product Development Manager w Currency One.

Grudniowe nowości Walutomatu

Kolejną nowością wprowadzoną przez Walutomat są 4 nowe waluty – CZK (Korona czeska), DKK (Korona Duńska), NOK (Korona norweska) i SEK (Korona szwedzka), które wraz z dotychczasowymi walutami, EUR (Euro), GBP (Funt brytyjski), USD (Dolar amerykański), CHF (Frank szwajcarski) dają użytkownikom platformy bardzo wiele możliwości wymiany walut.

Końcówka 2021 roku była dla Walutomatu bardzo ciekawa i otworzyła wiele nowych możliwości. Teraz tylko czekać na kolejne nowości w nowym roku.

Specjalnie dla czytelników SmartAge.pl mamy promocję, jeśli zarejestrują się w Walutomacie z tego linka: https://www.walutomat.pl/landing/zysk/?ref=pl_pp_c1_smartage_blog_b2c_pl_na_pl_na_50procent

 

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.