City break w Lizbonie to pomysł, który na pewno zasługuje na uwagę. Stolica Portugalii może się pochwalić bardzo malowniczym położeniem nad oceanem. Dodatkowo na miejscu czekają na nas liczne atrakcje turystyczne, zabytki, miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć i niepowtarzalna atmosfera. Bo chociaż Portugalia jest bliską sąsiadką Hiszpanii, to bardzo się od siebie różnią.

Dlaczego warto udać się na city break do Lizbony?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto wybrać się na city break.

Krótki, kilkudniowy urlop to bardzo dobry sposób na podładowanie akumulatorów, gdy akurat nie możemy sobie pozwolić na dłuższe wakacje. Lizbona jest na tyle blisko, że można się tam dostać w kilka godzin i jednocześnie na tyle daleko, by mówić o egzotycznym wypoczynku.

Dla wielu osób na pewno magnesem będzie sam ocean i tu warto podkreślić, że na całym wybrzeżu Portugalii są bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu.

City break w Lizbonie - połącz zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem

Co ciekawego jest w Lizbonie?

Lizbona ma tak wiele atrakcji wartych zobaczenia, obejrzenia, zwiedzenia czy podeptania, że nie da się wymienić ich wszystkich. Skupmy się zatem na najważniejszych:

Ulica Rua da Bica de Duarte Belo – jest mniej więcej tym samym co Bulwar Bohaterów Monte Cassino dla Sopotu albo Trakt Królewski dla Warszawy. Może nie jest aż tak szeroka, ale za to ma coś, czego nie ma żadne inne miasto – windę! Kto nie chce drałować z dołu ulicy do góry, może podjechać windą. Osobom stawiającym na aktywny wypoczynek proponujemy odwrotny wariant: piechotą na górę, windą w dół. Większość osób wybiera odwrotnie, więc nie powinno być kolejki na górze.

Alfama: najstarsza dzielnica Lizbony, którą najlepiej zwiedza się na piechotę. Warto włączyć krokomierz, będzie miał naprawdę dużo roboty. Alfama jest bardzo klimatycznym zakątkiem stolicy Portugalii. Może się wręcz wydawać, że czas stoi tu w miejscu. Jest tu cała masa punktów widokowych, ale też schodów, zejść, podejść – idealne miejsce dla osób, które chcą połączyć zwiedzanie Lizbony z naprawdę aktywnym wypoczynkiem.

Punkt widokowy Graca to kolejne miejsce na mapie Lizbony, do którego warto wybrać się piechotą. Dla leniwych jest opcja skorzystania ze słynnego tramwaju nr 28, ale uznajmy, że to ostateczność. Lepiej postawić na trekking.

Wyprawę warto zaplanować tak, by dotrzeć na punkt widokowy przed zachodem słońca i zająć sobie miejsce przy stoliku. To nawet lepsze niż zachód słońca nad oceanem!

Plac Rossio – także wymaga sporo chodzenia, ale warto obejść cały dookoła. Są tu sklepy, które pamiętają XIX wiek! Ich klimat i wystrój praktycznie nie uległy zmianie.

Nie tylko zwiedzanie na piechotę – co jeszcze można robić w Lizbonie?

Chociaż Lizbona jest historycznym miastem pełnym zabytków i nie skupia się na typowo sportowych atrakcjach, to jednak można pokusić się o znalezienie kilku, które powinny zadowolić fanów sportów ekstremalnych. Należą do nich:

  • objazd miasta na rowerze elektrycznym – to nie znaczy, że nie pedałujemy, a jedynie, że możemy liczyć na wsparcie technologii w trudniejszych momentach,
  • wycieczka na segwayu – kto nie próbował, ten nie wie, jaka to frajda!
  • surfing przy plaży – aktywność dostępna zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych,
  • lot paralotnią we dwoje – to może być bardzo romantyczny wypad do Lizbony!

City break w Lizbonie - połącz zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem

Kiedy wybrać się do Lizbony?

Lizbona leży niemalże u stóp oceanu, więc ma dość łagodny klimat. Nie ma tu ostrych zim, gorące lata także należą do rzadkości.

Jednak nie ma sensu wybierać się na zwiedzanie Lizbony w grudniu, styczniu i lutym. Aura w tym czasie nie nastraja na długie piesze wycieczki. Przede wszystkim jest to pora deszczowa, co samo w sobie tłumaczy, czemu przełożyć city break w Lizbonie na lato.

Najcieplej jest w czerwcu i lipcu, ale trekking po mieście można planować od maja do września.

Jak zaplanować city break w Lizbonie?

Ciekawe oferty city break do Lizbony można znaleźć na tej stronie: https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:lis)-city-break-w-lizbonie.

Na platformie do planowania podróży eSky.pl można nie tylko znaleźć tanie loty i równie atrakcyjne cenowo noclegi, ale też wykupić ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie na wypadek konieczności rezygnacji z podróży. Platforma udostępnia wiele różnych form płatności, między innym ratalne i odroczone.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.