Losowe artykuły

Czy można zrewolucjonizować zakupy spożywcze? Na pierwszy rzut oka wydaje się to mało prawdopodobne. Mimo upływu lat zakupy w supermarketach, dyskontach czy też hipermarketach wyglądają bardzo podobnie. Zmieniają się szczegóły, ale ogólnie zasady są podobne. Amazon postanowił to zmienić i stworzyć supernowoczesny sklep przyszłości.

Czytaj dalej

Pod koniec II wojny światowej opracowano łódź latającą Short Shetland, mającą być następcą udanych samolotów typu Short Sunderland. Zakończenie wojny sprawiło, że zbudowano tylko dwa prototypy, które po krótkiej eksploatacji zezłomowano.

Czytaj dalej

Energia atomowa początkowo kojarzona była tylko z wykorzystaniem jako broń, bądź napęd okrętów wojennych. Chcąc przełamać ten obraz w oczach opinii publicznej, prezydent USA Dwight D. Eisenhower zaproponował stworzenie statku towarowego o napędzie atomowym, który miał promować pokojowe wykorzystanie atomu. Tak powstał NS Savannah, statek,…

Czytaj dalej

Zanim T-34 stał się najpopularniejszym i najsłynniejszym radzieckim czołgiem, Rosjanie zbudowali serię bardzo oryginalnych czołgów kołowo-gąsienicowych serii BT, opartych na podwoziu zaprojektowanym przez amerykańskiego konstruktora Waltera J. Christiego. Czołgi BT-5 i BT-7 były obok T-26 podstawowymi radzieckimi czołgami na początku II wojny światowej.

Czytaj dalej

Virgil Exner stworzył wiele nietypowych i bardzo oryginalnych projektów samochodów. Jednym z jego projektów był Dodge Firearrow z 1953 roku. Sam pojazd był jedynie makietą, ale w 1954 roku Exner stworzył jego w pełni sprawną wersję – Dodge Firearrow II. Zbudowano jeden egzemplarz, który przetrwał…

Czytaj dalej

Zaprojektowany w 1937 roku Gwinn Aircar miał być małym, lekkim i łatwym w obsłudze samolotem przeznaczonym na rynek cywilny. Dzięki odpowiedniej konstrukcji miał również być bardzo bezpieczny w pilotażu. Ostatecznie powstały dwa prototypy, z których jeden uległ katastrofie.

Czytaj dalej

Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.