Twoje dziecko nie ma smartfona, ale chcesz być z nim w stałym kontakcie? Mamy rozwiązanie, dzięki któremu będziecie mogli porozmawiać w każdej chwili – to smartwatch! Sprawdź, jak wybrać odpowiedni zegarek dla dziecka i zapewnić mu bezpieczeństwo nawet na odległość.

Smartwatch dla dziecka – jakie powinien mieć funkcje?

Nie chcesz kupować swojemu maluchowi telefonu, ale boisz się, że brak kontaktu może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo pociechy? Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są smartwatche dla dzieci, które łączą 3 funkcje: zegarka, smartfona oraz opaski sportowej. To nie tylko gadżet, który pozwala na stały dostęp do internetu. Dzięki niemu każdy rodzic może mieć kontakt z najmłodszymi członkami rodziny. Na wyświetlaczu widać nie tylko czas, ale również połączenia przychodzące, SMS-y oraz bieżące powiadomienia. Jak wybrać taki smartwatch dla dziecka? W specyfikacji oprócz wydajnej baterii i dotykowego wyświetlacza powinno znaleźć się kilka podstawowych funkcji.

Szukasz zegarka dla dziecka? Sprawdź smartwatch T-Mobile: www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/familywatch

  • Smartwatch z GPS

Elektroniczny zegarek dla dziecka powinien być wyposażony w moduł GPS. Dzięki temu rodzic może w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się pociecha i czy jej bezpieczeństwo nie jest zagrożone. To szczególnie przydatne, gdy maluch jest na jednym z pierwszych wyjazdów wakacyjnych albo intensywnie bawi się z kolegami na podwórku. Taka opcja pozwala również na monitorowanie trasy dziecka oraz ilość wykonanych kroków czy prędkość w trakcie biegu. Dobre wyniki mogą motywować do wzmożenia ruchu i stawiania sobie nowych wyzwań sportowych.

  • Wyświetlanie powiadomień w smartwatchu

Dzięki stale wyświetlającym się powiadomieniom na ekranie smartwatcha maluch będzie w każdej chwili wiedział, czy rodzic próbuje się z nim skontaktować. Dotyczy to nie tylko połączeń głosowych, ale również wiadomości oraz wydarzeń zapisanych w kalendarzu.

Smartwatch

  • Przycisk SOS w smartwatchu dla dziecka

Taka funkcja to sposób na szybką pomoc. Maluch może go nacisnąć w każdej chwili, gdy tylko poczuje się zagrożony. Według wielu rodziców to jedna z najważniejszych opcji w smartwatchu. Po wysłaniu komendy przez dziecko, w ciągu kilku chwil komunikat pojawi się na ekranie Twojego telefonu. Dzięki temu masz czas na natychmiastową reakcję i udzielenie pomocy. Pamiętaj, aby wytłumaczyć maluchowi, jakie jest zastosowanie tego przycisku – zbyt częste jego używanie może spowodować wiele niepotrzebnych nerwów.

  • Połączenia głosowe w zegarku dla dziecka

Dzięki możliwości prowadzenia rozmów oraz nagrywania krótkich wiadomości, zegarek dla dziecka może w pełni zastąpić smartfona. Dla młodszych maluchów telefon nie będzie potrzebny. Smartwatch połączony z internetem daje dostęp do podstawowych aplikacji oraz gier. Może więc równocześnie pełnić funkcję zarówno rozrywkową, jak i edukacyjną. Zwróć uwagę, czy zegarek ma kartę SIM. Przydatny będzie również dostęp do sieci LTE – dzięki temu będziecie mogli prowadzić nawet wideorozmowy.

Smartwatche dla dzieci – który model wybrać?

Zegarek dla dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny i designerski. Ważne, aby odbudowa była wytrzymała – w końcu w trakcie zabawy może wydarzyć się wszystko. Możliwość wyboru koloru będzie dodatkowym urozmaiceniem. Jaki model warto wybrać? Ciekawą propozycją jest smartwatch T-Mobile Alcatel Family Watch. To zegarek dla dzieci z kartą SIM, który z powodzeniem może zastąpić smartphone. Jest wyposażony w system Android oraz aparat. Ma również kilka ciekawych trybów. Przykładowo moduł Sport pozwala na zliczanie kalorii oraz kroków. Natomiast opcja Szkoła umożliwia zablokowanie niektórych funkcji na czas godzin lekcyjnych.

Smartwatch

Smartwatch T-Mobile pozwala na:

  • weryfikowanie lokalizacji dziecka,
  • stały kontakt dzięki połączeniom głosowym,
  • błyskawiczne zgłoszenie sytuacji przyciskiem SOS,
  • czytanie przychodzących wiadomości,
  • wysyłanie wiadomości głosowych oraz emotikonek,
  • wspólne czatowanie z rodziną.

Aby smartwatch T-Mobile działał prawidłowo, rodzic musi zainstalować aplikację TCL Connect. Dzięki temu można sprawdzić, gdzie jest dziecko oraz decydować o tym, z kim może się kontaktować. Zegarek dla dziecka w T-Mobile kosztuje 1 zł przy 2-letnim abonamencie za 29 zł miesięcznie. Do wyboru są 2 kolory: różowy oraz niebieski.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.