Orchidea, czyli storczyk jest jednym z bardziej pożądanych kwiatów, które pragniemy mieć w domu. Wygląda okazale, co powoduje, że pięknie przyozdabia nasze wnętrza. A co jeśli nie mamy ręki do kwiatów i boimy się, że po paru dniach płatki opadną i zostaniemy z samymi łodygami? Z rozwiązaniem przychodzi LEGO.

Zestaw LEGO Orchidea 10311 to produkt dla osób, które nie tylko świetnie się bawią przy składaniu klocków, ale również dla tych, którzy chcą w domu mieć kwiaty, o które nie trzeba dbać – ewentualnie co jakiś czas odkurzyć. Zestaw 10311 należy do kolekcji LEGO Botanical Collection, która w swojej ofercie oprócz Orchidei ma drzewko Bonsai, strelicje królewską, bukiety kwiatów czy sukulenty.

LEGO Orchidea 10311
LEGO Orchidea 10311

Zawartość pudełka i instrukcja

Otwierając pudełko ukaże się nam kilka woreczków z 608 kolorowymi klockami oraz instrukcja. Jak przystało na LEGO, każdy woreczek zawiera klocki przypisane do danej części, którą aktualnie będziemy składać i tak, w pierwszym woreczku znajdziemy wnętrze doniczki, w drugim natomiast jej obudowę. Trzeci przypisany jest do łodyg i liści, a w czwartym znajdują się elementy pęków kwiatów. Jeżeli chodzi o instrukcję to jest zdecydowanie bardzo czytelna i nawet osoby nie mające doświadczenia w składaniu zestawów LEGO z pewnością sobie poradzą. Na opakowaniu znajdziemy również informację, że zestaw jest przeznaczony dla osób 18+, jednak myślę, że bardziej doświadczony dwunastolatek również sobie poradzi.

Składanie

Całą przygodę z zestawem LEGO zaczynamy od dużej ilości kolorowych klocków z serii Technic, które na pierwszy rzut oka nie przypominają kwiatka z obrazka. Jednak z każdym kolejnym klockiem widać, że zostały one użyte do stworzenia okrągłej doniczki. Dodatkowo użyte do niej słynne klocki daszki sprawiają, że nie jest ona płaska, a nabiera formy 3D.

LEGO Orchidea 10311
LEGO Orchidea 10311

Dodatkowo klocki Technic zostały wykorzystane do uformowania łodyg, dzięki czemu bardziej doświadczona osoba nie musi trzymać się ściśle instrukcji, tylko może zaprojektować indywidualny wygląd kwiatka. Podczas składania natrafimy na kilka klocków, które zdecydowanie każdego zaskoczą np. żaby, które tworzą wnętrze pęku kwiatu lub widelce, które są trzonem płatków. Czas jaki potrzebujemy na złożenie zestawu to około półtorej godziny, więc wystarczy jeden wieczór i możemy cieszyć się nowym dodatkiem w naszym domu.

Ciekawostki

W instrukcji możemy znaleźć wiele ciekawostek na temat wykorzystanych w zestawie 10311 LEGO Orchidea klocków. Dowiadujemy się miedzy innymi, że konstrukcja, która jest wykorzystana do stworzenia wnętrza doniczki była użyta również w projekcie zestawu zamku z Hogawartu, a tarcza, która służy do stworzenia pęku, była użyta już w 1995 roku na potrzeby słynnych zestawów serii LEGO Castle.

LEGO Orchidea 10311
LEGO Orchidea 10311

Ocena

Zestaw prezentuje się przepięknie i bardzo realistycznie. Z pewnością może być alternatywą prezentu dla kobiety, która lubi kwiaty, a jednocześnie świetnie bawi się przy składaniu klocków znanej duńskiej marki. Kolory są bardzo dobrze odwzorowane dzięki czemu z daleka można pomylić Orchideę z klocków z tą prawdziwą. Jedyny minus to fakt, że klocki, które udają ziemię są wrzucone do doniczki na luz, co z jednej strony może i sprawia, że wygląda bardziej realistycznie jednak z drugiej strony przy przestawianiu lub odkurzaniu klocki się przemieszczają i mogą po prostu wypaść. Warto na to zwrócić uwagę aby ich nie zgubić.

Jeżeli chcesz kupić ten zestaw, możesz skorzystać z oferty sklepu TaniaKsiazka.pl. Znajdziecie tam wiele ciekawych zestawów klocków LEGO i nie tylko.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.