W Ameryce Południowej, na granicy Brazylii, Wenezueli i Gujany znajduje się jedna z najbardziej majestatycznych i nietypowych gór tego kontynentu – Roraima. Ma 2810 m wysokości i jej szczyt jest płaski. Ze względu na swoją wysokość i położenie, pokrywa chmur często znajduje się znacznie poniżej wierzchołka.

Roraima ze względu na swój majestatyczny wygląd jest wyjątkowo piękna. Znajduje się w paśmie gór Pacaraima będących częścią Wyżyny Gujańskiej. Większość jej powierzchni leży w granicach Wenezueli.

Po raz pierwszy oficjalnie została zdobyta w grudniu 1884 roku przez ekspedycję pod dowództwem Sir Everarda im Thurna. Ze względu na ukształtowanie terenu, istnieje możliwość zdobycia góry pieszo.

Wodospady i bujna roślinność w połączeniu z niską warstwą chmur przyciągają nie tylko turystów, ale również fotografów.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.