Koniec roku (nawet takiego jak 2020 rok) to czas na podsumowania i porządkowanie wspomnień, zwłaszcza zdjęciowych. Coraz częściej zamiast tradycyjnych odbitek sięgamy po fotoksiążki, w związku z tym postanowiłem przetestować z tej okazji CEWE FOTOKSIĄŻKA i podzielić się z Wami opinią na jej temat.

Firma CEWE jest chyba najbardziej znaną w Polsce firmą zajmującą się drukiem fotoksiążek. Mając już przetestowanych kilka fotoksiążek od różnych firm, musiałem więc wreszcie sprawdzić jak prezentuje się ta od CEWE. Końcówka roku i chęć podsumowania licznych sesji jakie zrobiłem w tym roku to idealna okazja do takiego testu.

CEWE Fotoksiążka

(fot. Michał Banach)

Oferta fotoksiążek CEWE jest bardzo szeroka i tylko od nas zależy czy wybierzemy bardziej tradycyjną książkę, czy album zdjęciowy premium. Recenzowana fotoksiążka ma format A4 i 26 stron (maksymalnie możemy ją powiększyć do aż 202 stron), druk cyfrowy na papierze matowym i twardą okładkę. W ofercie firmy CEWE jest jeszcze kilka papierów (przy czym standardowy papier matowy jest bardziej półmatowy w odbiorze), w tym papiery fotograficzne, które wpływają również na samą “konstrukcję książki”.

Proces przygotowania książki do zamówienia jest bardzo prosty i intuicyjny – wszystko odbywa się przez kreator, do którego mamy dostęp albo na stronie www, albo w aplikacji mobilnej, albo przez program do ściągnięcia na komputer (ta opcja wydaje się najwygodniejsza). Sam kreator pozwala na dostosowanie wszystkich szczegółów naszej książki, wybór stylu i kolorów kart, rozłożenie zdjęcie itp. Ilość opcji jest bardzo duża i pozwala na tworzenie bardzo kreatywnych projektów. Czas oczekiwania na gotową książkę to kilka dni.

CEWE Fotoksiążka

(fot. Michał Banach)

CEWE FOTOKSIĄŻKA

Miałem okazję testować już kilka fotoksiążek, w związku z czym byłem bardzo ciekaw jak wypadnie ta od CEWE. Książka została dostarczona w kartonowej kopercie, zabezpieczona w środku jeszcze przez folię. Sama książka prezentuje się bardzo dobrze, mimo wybrania najprostszej wersji. Okładka jest dobrze spasowana i mimo małej liczby stron prezentuje się odpowiednio.

Również jakość druku jest bardzo dobra. Zdjęcia mają odpowiednią kolorystykę oraz co istotne ostrość. Pod względem jakości wydruku można powiedzieć, że fotoksiążka CEWE plasuje się w czołówce – może nie na najwyższym miejscu, ale na pewno wysoko. Dla większości osób taka jakość będzie w pełni zadowalająca, ale w razie potrzeby można wybrać druk na papierze fotograficznym, który na pewno będzie jeszcze lepszy.

CEWE Fotoksiążka

(fot. Michał Banach)

Jedyną wadą fotoksiążki jaką znalazłem jest to, że nie otwiera się na płasko. Utrudnia to trochę jej oglądanie, ale na szczęście jeśli jest to dla nas problem, możemy wybrać przy zamówieniu wersję na papierze fotograficznym, która domyślnie otwiera się na płasko.

Podsumowanie

CEWE FOTOKSIĄŻKA to bardzo dobra fotoksiążka, porządnie wykonana i w przystępnej cenie. Nie jest to produkt premium (przynajmniej nie w podstawowej wersji), ale mimo to jakością nie ustępuje innym fotoksiążkom na rynku. Nieco dłuższą recenzję tej fotoksiążki znajdziecie na moim blogu – Michał Banach Photography.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.