Konieczne jest zamówienie nagrania lektorskiego na potrzeby reklamy albo prezentacji multimedialnej? Teraz takie zlecenie można zrealizować również przez internet. Wystarczy wybrać dobry bank głosów współpracujący ze studiem nagraniowym.

Nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one używane między innymi w celach reklamowych, informacyjnych, na przykład jako nagrania do radia, telewizji, na prezentacje, do systemów telefonicznych czy też do książek typu audiobook. Zamówienie nagrań wykonanych przy udziale profesjonalnych lektorów nie jest trudne – teraz kompleksową pomoc w tym zakresie może zapewnić bank głosów lektorskich.

Czym są banki głosów?

Bankami głosów nazywa się bazy, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu różnych lektorów. Mają one obecnie postać serwisów internetowych, za pomocą których można łatwo wybrać właściwą osobę i zlecić wykonanie nagrania z jej udziałem. Dostępne online banki głosów gromadzą oferty setek różnych lektorów. Dzięki wygodnym wyszukiwarkom i filtrom można jednak łatwo wyszukać takiego, który najlepiej nada się do danego projektu. W bankach głosów dostępni są lektorzy posługujący się językiem polskim i językami obcymi, kobiety i mężczyźni, dzieci i młodzież, lektorzy znani oraz mniej znani. Dzięki możliwości przesłuchania ich nagrań można łatwo wyszukać taką osobę, która najlepiej poradzi sobie z danym zadaniem.

Lektor

Jak zlecić nagranie przez bank głosów?

Za pośrednictwem banków głosów można nie tylko wyszukać odpowiedniego lektora. Serwisy tego typu pozwalają także na zamówienie nagrania z jego udziałem. W tym przypadku bank głosów musi współpracować ze studiem nagraniowym. Aby zamówić nagranie, należy w pierwszej kolejności wybrać właściwego lektora. W kolejnym kroku trzeba skontaktować się ze studiem nagraniowym – można zrobić to online za pośrednictwem specjalnych formularzy kontaktowych lub przez e-mail. We wiadomości przekazuje się informacje dotyczące zlecenia – treść nagrania, uwagi do jego wykonania. Czas wykonania nagrania lektorskiego zależny jest od dostępności lektora – niektórzy z nich mogą przygotować je już w ciągu jednego dnia, natomiast w innym przypadku należy poczekać na otrzymanie materiału nawet około tygodnia.

Może być ono uzupełnione również o odpowiedni podkład muzyczny, efekty dźwiękowe zgodnie z życzeniem klienta. Zatem wtedy, gdy konieczne jest otrzymanie nagrania głosowego, najlepiej sprawdzić internetowe banki głosów. To serwisy, z którymi można zrealizować praktycznie każde nagranie lektorskie – także z udziałem rozpoznawalnych lektorów!

Podziel się.