7. Team Fortress 2

Tak samo, jak Counter-Strike, TF2 wyszło spod skrzydeł Valve. I tak samo jest grą przeznaczoną do rozgrywek wieloosobowych. Założenia są podobne – pierwszoosobowy FPS, dwie drużyny i zadania do wykonania.

Najlepsze gry MMO

Różnice zaczynają się jednak już na wstępie: komiksowa, nieco groteskowa grafika, mocno przerysowane bronie, akcenty kultury masowej i sporo poczucia humoru (szczególnie w filmikach). Dochodzi do tego podział na klasy, które znacznie się od siebie różnią, tak umiejętnościami, jak i używanym arsenałem. Istnieje kilka trybów gry, jak Capture the Flag, Arena, czy Mann vs Machine.

To, co spodobało mi się najbardziej, to porządne wprowadzenie w świat gry oraz spora ilość dodatków do zdobycia, broni i innych rzeczy do stworzenia. Wyraźne różnice pomiędzy klasami sprawiają, że trzeba dobrze współpracować, żeby osiągnąć sukces, a przysłowiowe “rushowanie długą na D2” raczej się nie sprawdzi.

To, co charakterystyczne dla tej produkcji, to fakt, że mikropłatności są świetnie zaimplementowane – prawie wcale nie wpływają na rozgrywkę. A jeżeli jakiś fan jeszcze nie jest przekonany, to wystarczy wspomnieć, że popularności nikt TF2 nie odmówi – spośród ponad 225 tysięcy recenzji (!), 96% jest pozytywnych. Szach-mat, niedowiarki.

Taka ocena stawia TF2 na pozycji najlepiej ocenianej darmowej gry wszechczasów. Jest czego gratulować!

Najlepsze gry MMO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Podziel się.

O autorze

Parafrazując klasyka, "urodziłem się, aby żyć", co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść - niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych. Ulubiony cytat? "Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie" (~Abraham Lincoln).