Empire Total War

Kolejne dziecko The Creative Assembly z 2009 roku należące do serii z gatunku wielkich strategii Total War. Walczymy tam za sformowaną już Rzeczpospolitą Obojga Narodów w latach 1569-1795. Sytuacja macierzy w tej grze jest dobra, ale nie beznadziejna. Od południa nieprzyjazne Imperium Osmańskie, od zachodu równie wściekłe Prusy i Austria, od wschodu… jedyny sojusznik, Imperium Rosyjskie (eee, ok). Dobrze na samym początku jest wysłupać trochę pieniędzy na prezenty dla zagranicznych monarchów bo inaczej czeka Polskę wojna na prawie wszystkich frontach, a gdy już pozbędziemy sie przynajmniej jednego mocarstwa to potem jest już dużo lżej.

Chłopaki z husarii biją Indian.

Chłopaki z husarii biją Indian.

Gra nie cieszyła się zbyt dobrymi opiniami po premierze. Silnik ewidentnie nie dawał sobie rady z obsługiwaniem jednostek, SI było szczególnie głupie, a dyplomacja praktycznie nie istniała. Dzisiaj na szczęście są mody i łatki, które chociaż częściowo to poprawiają.

W tym momencie gry jesteśmy praktycznie nie do zatrzymania.

W tym momencie gry jesteśmy praktycznie nie do zatrzymania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]