Medieval II Total War

Tym razem dzieło The Creative Assembly z 2009 roku także należące do serii z gatunku wielkich strategii Total War prezentujące nam średniowieczną Europę wraz z fragmentami Azji oraz Nowego Świata w latach 1080-1530. Zastanawiałem się czy dodać ten tytuł do zestawienia ponieważ aby zagrać Polską trzeba ją najpierw podbić grając Francją, Anglią, Hiszpanią, Świętym Cesarstwem Rzymskim lub Republiką Wenecką (że jak?!). No, ale jak to mówią na bezrybiu i rak ryba.

Mapa reprezentująca pozycje startowe nacji w grze Medieval 2 Total War

Mapa reprezentująca pozycje startowe nacji w grze Medieval 2 Total War

Dostępny jest też dodatek Medieval II Total War Kingdoms gdzie otrzymujemy kampanię krzyżacką opisujące chrystianizację podboje okolicznych państw pogańskich. W tej kampanii można od początku zagrać Polską i wyrwać chwasta.

Bić Niemca!

Bić Niemca!

Medieval było całkiem dobrą grą chociaż w mojej skromnej opinii wszystko co wyszło po Rome Total War straciło nieco na uroku. Mimo wszystko oceny były dobre, a samą grę można często dorwać na przecenach. Nie bez znaczenia są też dziesiątki modów dostępnych do tej produkcji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]