Knights of Honor

Gra prosto z Bułgarii. Zrobiona przez Black Sea Studios (dzisiaj już Crytek Black Sea) w 2004 roku. Gra posiada dwie warstwy, strategiczną (mapa świata) oraz taktyczną (pola bitew), ale w odróżnieniu od standardu gier z serii Total War tutaj obie są rozgrywane w czasie rzeczywistym. Rozgrywkę można zacząć w trzech okresach: wczesnym – rok 1000, średnim – rok 1200 i późnym – rok 1350, a kończymy praktycznie kiedy chcemy.

Ekran startowy Knights of Honor

Ekran startowy Knights of Honor

Bardzo podobał mi się system dyplomacji, który zachowywał się w miarę normalnie zamiast zwyczajowego “daj mi dostęp do surowca, a ja ci w zamian zabiorę 1000k golda”. Ciekawym rozwiązaniem był dwór królewski do którego mogliśmy dołączyć (można było członków nająć lub wybrać spośród własnej rodziny) maksymalnie dziewięciu ludzi o takich profesjach jak marszałek, szpieg, kapłan itd. Za ich pomocą nasza królewska wola docierała w najdalsze zakątki państwa. Szczególnie ważny był marszałek bo tylko i wyłącznie za jego pomocą mogliśmy przemieszczać nasze wojska.

10 gier strategicznych w których mozna zagrać Polską

Mapa strategiczna

10 gier strategicznych w których mozna zagrać Polską

Pole bitwy

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]