Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu (w oryginale Reign: Conflict of Nations)

Opracowana przez rosyjskie Lesta Studio z Sankt Petersburga, które to mało kto będzie kojarzył jako że gry robią prawie że hobbystycznie bo od 2003 zrobiła ich z 8 i nie były to zbyt dobre tytuły. Wyjątkiem była 9 kompania (polecam!) oparta o film o takim samym tytule opowiadającym o spełnianiu internacjonalistycznego obowiązku pomocy w Afganistanie… czy cuś. Wracając do Polskiego Imperium sprawa jest ciekawa bo gra została wydana na świecie 11 grudnia 2009 roku a w Polsce dopiero 11 listopada 2010. Dlaczego tak? Najprawdopodobniej tyle czasu potrzebowała Cenega na rozkręcenie akcji marketingowej mającej mile połechtać naszą narodową dumę (Polski tytuł, pisarz Jacek Komuda jako konsultant itd) i tą drogą sięgnąć do naszych portfeli.

Okładka gry.

Okładka gry.

Jak wypadła sama gra? Opinie były podzielone bo np. recenzent na GryOnline nie znalazł w tej produkcji tego co szukał (opinie profesjonalistów ogólnie były dosyć niskie) i dał 4.0 w dziesięciostopniowej skali natomiast czytelnicy tego portalu ustalili ocenę na 7.0 dzięki oddaniu 815 głosów czego też nie można zignorować.

Do naszej dyspozycji mamy obszar od zachodniej Polski aż do rzeki Wołga w latach 1350-1650 oraz 26 nacji do poprowadzenia (prowadzimy księstwa). Czyli niestety z podboju Europy nici, ale przynajmniej wschodnich sąsiadów można podręczyć.

Polska i okolice.

Polska i okolice.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]