Podsumowanie

Bardzo ciekawą cechą wspólna powyższych gier jest dosyć wysoka ocena udzielona przez graczy (za serwisem GryOnline.pl). Trudno powiedzieć czym to jest spowodowane, robienie strategii nie należy wszak do rzeczy łatwych, a powyższe są dosyć zróżnicowane pod względem pomysłu na rozgrywkę, użytych mechanik czy samej jakości wykonania. Czyżby sama możliwość tratowania buciorami całych państw lub tkania wielowątkowych intryg daje aż taką satysfakcję? A możne po prostu twórcy raczej mało prestiżowego gatunku gier bardziej się starają?

Co do samej obecności Polski w grze mam raczej smutniejsze wnioski. Wydaje mi się iż twórcy implementując nasz kraj mają to raczej za smutną konieczność niż okazję do przedstawienia ciekawego narodu o interesującej historii. Brakuje nie tylko kampanii czy unikalnych wydarzeń ,ale przede wszystkim jednostek charakterystycznych dla naszego państwa co niestety negatywnie odbija się na budowaniu charakteru nacji w grze. Do świadomości przebija się najczęściej husaria, oczywiście ze skrzydłami bo inaczej nikt by nie poznał, ale na tym chęć twórców do zgłębienia tak podstawowej rzeczy niestety się kończy.

10 gier strategicznych w których można zagrać Polską

Polscy żołnierze 1697-1795 (źródło: Wikipedia)

Polscy żołnierze 1588-1632 (źródło: wikipedia)

Polscy żołnierze 1588-1632 (źródło: Wikipedia)

Pozostaje cieszyć się tym co jest i liczyć na twórców modyfikacji.

Pozdrawiam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]