Supreme Ruler

Kolejna wielka strategia, tym razem od Kanadyjczyków z BattleGoat Studios. Wydana w 2005 roku (2006 w Polsce) dzieje się w niedalekiej przyszłości gdzie wszystkie organizacje światowe zostały zastąpione przez tzw Światowy Rynek, który desperacko stara się utrzymać pokój. Mamy do wyboru scenariusze i w kilku z nich da się zagrać naszym kochanym krajem przygotowując go na nadchodzącą wielkimi krokami konfrontację militarną.

Przemysł i nauka są rozwijane pełną parą.

Przemysł i nauka są rozwijane pełną parą.

Gra została wypuszczona w raczej złym stanie. Na przykład były elementu menu odpowiadające za wywiad i kontrwywiad (poradnik też o tym wspominał), ale gra już tych funkcji nie zawierała. Dyplomacja kulała, ekonomia też. Na plus można zaliczyć to, że od prowadzenia wojen mieliśmy generałów i w sumie jeżeli nie chcieliśmy się mieszać to wojna prowadziła się sama. Jest to też w mojej opinii najgorzej wyglądający graficznie produkt w zestawieniu. Gra nie ma takich złych ocen, a ilość sprzedanych kopii pozwoliła na wydanie jeszcze mniej udanego Supreme Ruler 2020, ale to już raczej było poza moim zainteresowaniem.

Polskie wojsko zatrzyma się dopiero na oceanie!

Polskie wojsko zatrzyma się dopiero na oceanie! (albo na krańcu mapy)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Podziel się.

O autorze

Avatar

Interesuje się polityką, technologią militarną, komputerową oraz oczywiście samymi grami komputerowymi. Nie jest mi obca także historia, zwłaszcza dotycząca XX wieku. Reszta opisu w DLC [5,99zł + VAT]