Piazza Navona to jeden z najsłynniejszych placów w Rzymie. Zbudowano go na bazie areny Stadio di Domiziano. Dzisiaj plac zajmują głównie artyści i malarze, a okoliczne restauracje i kawiarnie są pełne turystów, którzy koniecznie muszą przyjechać w charakterystyczne miejsce Rzymu. Zdjęcie przedstawia Piazza Navona w 1900 roku.

Na placu, który zachował kształt dawnego stadionu znajdują się 3 fontanny. Okoliczne kamienic należą ponadto do jednych z najdroższych w Rzymie. Swój obecny wygląd plac zawdzięcza przebudowom z XV i XVI wieku. Ze względu na swój piękny wygląd i klimat, plac ten często pojawia się w książkach i filmach – min. jedna z ważniejszych scen z filmu Anioły i Demony rozgrywa się właśnie na Piazza Navona.

Plac Piazza Navona w Rzymie w 1900 roku
Plac Piazza Navona w Rzymie w 1900 roku
Wesprzyj nas: buycoffe.to SmartAge.pl
Share.

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.