Rzym to niezmiennie od wielu już lat jeden z głównych kierunków turystycznych, zarówno jeśli chodzi o krótkie wycieczki, jak i dłuższy wakacyjny urlop. Planując podróż do stolicy Włoch warto przemyśleć każdy szczegół, w tym poświęcić czas na poszukiwanie taniego lotu. Możliwości jest tutaj na tyle dużo, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Od czego zacząć? Wyjaśniamy!

Ile kosztuje lot do Rzymu – gdzie tanio?

Planując wypoczynek w ciepłych krajach trudno nie wziąć pod uwagę słonecznej Italii, która zachwyca turystów z całego świata. Niesamowity klimat, architektura, pyszne jedzenie – to tylko kilka z wielu atutów, jakie posiadają Włochy. Jeśli zamierzamy wyruszyć na podbój Rzymu, najlepiej dowiedzieć się, gdzie dokładnie szukać sprawdzonych i tanich lotów. Między innymi na tego typu pytania odpowiadamy w naszym dzisiejszym artykule!

Ile kosztuje lot do Rzymu - gdzie znaleźć go taniej?

Podróż do Rzymu – od czego zacząć organizację?

Rzym to idealna lokalizacja zarówno na dłuższy urlop, jak i krótki, kilkudniowy wypad solo, z rodziną lub grupą znajomych. Najlepszym środkiem transportu, dzięki któremu dostaniemy się na miejsce w nieco ponad dwie godziny, jest oczywiście samolot. Organizując podróż do stolicy Włoch warto zadbać o każdy detal, dzięki czemu będąc na miejscu zaoszczędzimy sporo czasu, energii oraz pieniędzy. Najlepiej zrobić sobie listę miejsc, które chcemy odwiedzić i jeszcze przed wylotem zarezerwować bilety wstępu. Wśród najpopularniejszych i wartych zobaczenia atrakcji jest oczywiście Koloseum, Forum Romanum i Palatyn, plac Św. Piotra i Bazylika w Watykanie, Fontanna di Trevi, Termy Karakalli, Panteon czy Piazza Navona. W planie wycieczki uwzględnijmy jednak nie tylko samo zwiedzanie, ale zagospodarujmy też czas na wizytę w lokalnych restauracjach, spacer po ulicach Wiecznego Miasta i chwile, w których możemy nabrać dystansu i odpocząć.

Ile kosztuje lot do Rzymu - gdzie znaleźć go taniej?

Jak i gdzie zaplanować wycieczkę do Rzymu?

Podróż do Rzymu nie musi być droga, ale oczywiście trzeba wiedzieć, jak oraz gdzie szukać najlepszych możliwych okazji. Godna polecenia w tym kontekście jest wyszukiwarka eSky.pl, gdzie możemy wybierać spośród tysięcy ofert lotniczych, noclegowych i wielu innych. Przy okazji zastanówmy się też nad rezerwacją noclegu, korzystając, np. z korzystnych cenowo pakietów Lot+Hotel. Ponadto, na eSky.pl dostępne są zakładki takie jak choćby Okazje, gdzie znajdziemy loty w bardzo niskich cenach. Kolejną zakładką, którą warto odwiedzić jeśli chodzi o wyprawę do Rzymu, ale nie tylko, są Wakacje z gotowymi propozycjami lotów i noclegów. Nie można pominąć także zakupu ubezpieczenia podróżnego czy ubezpieczenia rezygnacji z podróży, które zabezpieczają nas na wypadek negatywnych skutków nieprzewidzianych zdarzeń. Wszystko to można zarezerwować w łatwy i szybki sposób, a dodatkowo korzystając z opcji elastycznej płatności, w tym ratalnej lub odroczonej. 

Ile kosztuje lot do Rzymu? 

Bilet lotniczy do Rzymu i z powrotem możemy kupić już od nieco ponad 200 złotych, ale trzeba na bieżąco śledzić pojawiające się oferty i w porę z nich korzystać, ponieważ są ograniczone czasowo. Najtańsze loty do stolicy Włoch znajdziemy na www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/rom/rzym, a poza tym można sprawdzić możliwości elastycznego wyszukiwania (pobliskie daty/lotniska), gdzie system wskaże nam alternatywne, najbardziej opłacalne, opcje podróży. Trzeba jednak zachować pewną elastyczność, co do wyboru miejsca wylotu oraz dokładnego terminu. Wszystko w oparciu o nasze indywidualne preferencje, potrzeby oraz możliwości czasowe i finansowe. 

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.