Niebieska herbata wygląda niezwykle atrakcyjnie, dlatego w internecie można znaleźć coraz więcej jej zdjęć. Cechą charakterystyczną tego naparu jest intensywny niebieski kolor, przypominający dachy domów na Santorini. Dzięki temu niebieska herbata od razu kojarzy się z czymś tak przyjemnym, jak luksusowy pobyt na tej magicznej, greckiej wysepce. Napar o tym niezwykłym kolorze otrzymuje się z klitorii terateńskiej, tropikalnej rośliny pochodzącej z Azji.

Klitoria ternateńska – co to za roślina?

Klitoria ternateńska, której nazwa angielska to Butterfly Pea Tea, jest rośliną azjatycką, która dziko rośnie lub uprawiana jest w Chinach, Tajlandii, na Filipinach i Madagaskarze. Wyróżnia się nietypowym kształtem wyjątkowo pięknych kwiatów, które mogą mieć kolor niebieski, biały lub fioletowy. Roślina doskonale rośnie w miejscach nasłonecznionych i wilgotnych. Uznawana jest za azjatycki skarb, ponieważ ma wiele właściwości zdrowotnych.

Jakie właściwości ma klitoria ternateńska?

Za niebieską barwę naparu z klitorii ternateńskiej odpowiadają znajdujące się w niej antocyjany, które mają pozytywny wpływ na wzrok. Ponadto w składzie herbatki znajdują się także flawonoidy, cenione za swoje działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe i przeciwutleniające. Niebieski napar jest polecany również ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, relaksujące i przeciwnowotworowe. Właściwości herbaty z klitorii ternateńskiej docenią także osoby, które borykają się ze stanami lękowymi i depresją.

Klitoria ternateńska

Klitoria ternateńska

Regularne picie niebieskiej herbaty usprawnia procesy myślenia, zapamiętywania i uczenia się. Ma ona pozytywny wpływ na odtwarzanie informacji oraz koncentrację, ponieważ niweluje objawy znużenia i zmęczenia. To idealny napój dla osób mających problemy z cerą i włosami, a nawet z krążeniem, o czym więcej można dowiedzieć się na herbata.info.

Niebieska herbata – wygląd też ma znaczenie

Niebieska herbata zachwyca swoim wyglądem, podobnie jak herbata lichi ball, czyli herbata, która zakwita w filiżance. Napar z klitorii tarneńskiej ma nasyconą, niebieską barwę, którą doskonale widać w białych filiżankach. Można nim zachwycić gości, a do tego poprawić swoje zdrowie, dlatego warto mieć w domu tę niezwykłą herbatę.

Herbata niebieska ma bardzo charakterystyczny i efektowny wygląd

Herbata niebieska ma bardzo charakterystyczny i efektowny wygląd

Podziel się.