Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie – wie o tym każdy rodzic! Jak przygotować się do wakacji z dziećmi? Gdzie pojechać? Jaki kierunek obrać? Jakie noclegi najlepsze na wakacje z dziećmi?

Różne potrzeby

Potrzeby dzieci i rodzin z dziećmi są zupełnie inne, niż potrzeby na przykład pary zakochanych czy grupy przyjaciół. Jeżeli to wasza pierwsza wyprawa, możecie być pewni: czeka Was sporo wrażeń i wyzwań! Planując wakacje z dzieciakami, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ich potrzeby.

Gdzie na wakacje z dziećmi?

Wszystko zależy od preferencji i wieku dziecka. Jeśli dzieci są bardzo małe i jeżdżą jeszcze w wózku, zdecydowanie najlepszą opcją będzie wyjazd nad morze – w górach dziecko musiałoby być cały czas noszone przez rodzica, co mogłoby być wyczerpujące, a momentami nawet kłopotliwe.

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Jeśli nad morze to Bałtyk! Wyjazd za granicę z małym dzieckiem to nie jest najlepszy pomysł – choroby tropikalne, utrudniony dostęp do lekarza i środków farmakologicznych, zorganizowane wycieczki i mały margines swobody. Wczasy nad morzem organizowane na własną rękę to zdecydowanie najlepszy wybór. Jeśli nad morze, to gdzie dokładnie? Polskie wybrzeże kusi turystów w każdym wieku – w zasadzie w każdej miejscowości z bezpośrednim dostępem do morza będziemy mogli czuć się dobrze.

Ciekawą opcją jest Darłowo i jego nadmorska dzielnica – Darłówko. To fantastyczna, bardzo urokliwa miejscowość ze znakomicie zaaranżowaną linią brzegową – płytkie plaże i kamienne falochrony sprawiają, że dzieciaki bezpiecznie mogą brodzić w wodzie nie schodząc z oczu rodziców. Darłowo to również przepiękny port, dziesiątki kilometrów tras turystycznych – tak pieszych, jak i rowerowych. W Darłowie na turystów czeka też wiele atrakcji – galery wypływające na kilka kursów dziennie w pełne morze, wesołe miasteczka, smakołyki w miasteczku portowym, jak również dom do góry nogami, park wodny, park linowy, park rozrywki Leonardia i wiele wiele innych atrakcji! Warto rozważyć Darłówko jako destynację rodzinnego urlopu.

Potrzeby dzieci i rodzin z dziećmi są zupełnie inne, niż potrzeby na przykład pary zakochanych czy grupy przyjaciół
Potrzeby dzieci i rodzin z dziećmi są zupełnie inne, niż potrzeby na przykład pary zakochanych czy grupy przyjaciół

Co zabrać na wczasy z dzieckiem nad morzem?

To kluczowe pytanie, a odpowiedź na nie jest wyznacznikiem sukcesu lub porażki. Poza tak oczywistymi przedmiotami, jak odzież maluchów, wózki, czy akcesoria do pielęgnacji, warto pomyśleć o ulubionych zabawkach i gadżetach naszych dzieci. Zanim spakujesz walizki, odtwórz codzienność w Waszym domu – pomyśl krok po kroku bez czego Twoje dziecko nie jest w stanie funkcjonować – i właśnie te rzeczy spakuj na wyjazd z najmłodszym członkiem rodziny. Zanim spakujesz łóżko turystyczne i fotelik do karmienia – skontaktuj się z właścicielem obiektu noclegowego do którego się wybierasz – może się okazać zbędnym balastem. W wielu miejscach takie elementy są dostępne w standardowym wyposażeniu!

Apartamenty nad morzem – rodzinne noclegi

Wybór formy noclegu to zdecydowanie ważna kwestia. Najlepszą opcją dla rodziny z dziećmi są niewątpliwie apartamenty do wynajęcia takie jak np.: Baltic Korona. Im lepiej urządzone i wyposażone, tym większy komfort Twojej rodziny w czasie urlopu. Sprawdź zatem czy oferta, nad którą się zastanawiasz jest zadowalająca! Apartament to duża przestrzeń i gwarancja samodzielności i intymności – możesz wracać z plaży o której tylko chcesz i nie musisz czekać w recepcji na otwarcie bramy czy wydanie klucza. Nowoczesne apartamenty zawsze posiadają kuchnię lub aneks kuchenny – to również ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu możesz samodzielnie komponować posiłki dla całej rodziny.

Wakacje z dziećmi to wiele wyzwań i równocześnie frajdy
Wakacje z dziećmi to wiele wyzwań i równocześnie frajdy

Oczywiście na wakacje jedziesz nie po to, by codziennie gotować, jednak rodzinne posiłki przygotowywane samodzielnie z pewnością będą oszczędnością. Ta opcja spodoba się też wszystkim tym, którzy mają indywidualne preferencje gastronomiczne, trudne do zrealizowania w nadmorskich barach czy restauracjach.

O czym jeszcze pamiętać?

Wyjazd nad morze z małymi dziećmi to wyzwanie. Nawet jeśli bardzo dobrze się przygotujesz, może okazać się, że wydarzy się coś nieprzewidywalnego. Co wtedy? Po pierwsze – nie panikuj. Po drugie – zapytaj osoby z obsługi hotelu czy apartamentów o pomoc, one – jako miejscowi – najszybciej i najlepiej wskażą ci np. punkt medyczny, mechanika samochodowego czy dobrą restaurację. Jeśli znudzi się Wam bliska okolica – w promieniu 2-3 km od obiektu noclegowego – sprawdź w internecie gdzie jeszcze warto się wybrać. Może się okazać, że wystarczy półgodziny jazdy samochodem do super atrakcji, którą szkoda przegapić!

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.