Czy można opowiedzieć stare polskie legendy na nowo i zrobić z tego film w iście hollywoodzkim stylu? Tomasz Bagiński pokazuje, że można. W piątek swoją premierę miał jego trzeci film, zatytułowany Twardowsky 2.0. Jest to kontynuacja filmiku z grudnia zeszłego roku.

W filmiku poznajemy dalsze losy Twardowskiego, który uciekł Diablicy i przemierza kosmos. W pogoń za nim ruszy nie tylko Diablica, ale również dobrze znane diabły – Boruta i Rokita. W porównaniu do pierwszej części, film jest znacznie dłuższy – 20-minutowy i zrealizowany z większym rozmachem.

Ekipa kierowana przez Bagińskiego znacząco rozwinęła początkowy pomysł, według którego miała to być jedynie seria krótkich filmów. Okazało się, że zainteresowanie było tak duże, że trzeba było kontynuować opowieść. Na chwilę obecną w przygotowaniu są dwa kolejne filmy, które będą miały swoje premiery w listopadzie (Operacja Bazyliszek) i grudniu (Jaga).

Być w może docelowo stworzony w poszczególnych filmach świat zostanie połączony w jedną wspólną historię. Czyżby zapowiadała się polska seria filmów fantastycznych podobnych do Marvela? Czemu nie, patrząc na poziom dotychczasowych produkcji, utrzymują się ona na najwyższym poziomie.

Reżyseria: Tomasz Bagiński. Scenariusz: Błażej Dzikowski. Zdjęcia: Marian Prokop P.S.C. Producent: Allegro. W rolach głównych: Robert Więckiewicz, Aleksandra Kasprzyk, Tomasz Drabek, Piotr Machalica. Reżyseria castingu: Maria Skryśkiewicz – Łach. Montaż: Wojciech Jagiełło oraz Marta Wiśniewska. Scenografia: Jeremi Bronicki. Kostiumy: Katarzyna Lewińska. Charakteryzacja: Liliana Gałązka. Muzyka: Atanas Valkov. Dźwięk: Radosław Ochnio, Marcin Kasiński, Kacper Habisiak.

Twardowsky 2.0 (fot. Legendy Polskie/Allegro)
Twardowsky 2.0 (fot. Legendy Polskie/Allegro)
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.