Krzywy zgryz jest kompleksem wielu osób. Przyczyn możemy doszukiwać się w wielu czynnikach, jednak znalezienie ich nie zmieni naszego położenia. Znacznie lepiej skupić się na tym, w jaki sposób możemy rozwiązać ten problem. W większości przypadków kluczem do pięknego, prostego zgryzu jest aparat ortodontyczny. Do niedawna utożsamiany z wadą osób go noszących, dziś stanowiący niemal biżuterię – a z pewnością cieszący się ogromną popularnością.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Jeśli aparat ortodontyczny jest jedynym wyjściem w przypadku Twojego krzywego zgryzu, z pewnością spotkasz się z różnymi jego rodzajami. Nadal ogromną popularnością cieszą się tradycyjne aparaty ortodontyczne wykonane ze stali nierdzewnej i posiadające metalowe wsporniki. To właśnie one przymocowywane są do każdego zęba z osobna. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka trwałość konstrukcji dzięki solidnemu materiałowi, z którego powstał aparat. Jednak tradycyjny aparat ortodontyczny większości z nas kojarzy się z ogromnym bólem. Jeśli chcesz go uniknąć postaw na aparat stały samoligaturujący. Osoby, które na niego postawiły nie są zmuszone do tak częstych wizyt u ortodonty, jak w przypadku poprzedniego modelu. Jednak ten rodzaj aparatu wiąże się z wyższymi kosztami. Ciekawą propozycją dla osób, które nie chcą, aby aparat rzucał się w oczy jest model ceramiczny.

Aparat ortodontycznyJak długo należy nosić aparat ortodontyczny?

Czas leczenia krzywego zgryzu jest uzależniony tak naprawdę od wielu czynników. Nie ma jednego ustalonego okresu, po którym wszyscy pacjenci zdejmują aparat. W wielu przypadkach oprócz założenia aparatu będzie konieczne wykonanie innych działań, jak na przykład zabiegi chirurgiczne, czy usuwanie zębów. Warto o tym wiedzieć wybierając się na pierwszą wizytę u ortodonty. Jednak jeśli postawisz na profesjonalnego lekarza, wszystkie konieczne informacje zostaną Ci udzielone. Zostaniesz również poinformowany czy w przypadku Twojego zgryzu aparat ortodontyczny jest koniecznością.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.