Katar, gorączka, bolące gardło czy infekcje dróg moczowych. Wszystkie te objawy doskonale znamy, a sezon zimowym często sprzyja temu, że jesteśmy chorzy. Jak radzić sobie z pierwszymi objawami infekcji i łagodzić ich skutki?

Skąd w ogóle bierze się przeziębienie i czym jest?

„Ubierz się ciepło, bo się przeziębisz”. Słowa, które chyba każdy z nas słyszał w dzieciństwie i dlatego większości z nas przeziębienie i grypa kojarzą się z chłodem. Nic bardziej mylnego, gdyż zimowa pogoda niekoniecznie będzie przyczyną naszego złego samopoczucia. Prawdą jednak będzie, że sprzyja ona chorowaniu. Dodatkowo jednym z czynników powstawania wirusów jest suche powietrze, a przede wszystkim przebywanie długo w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak radzić sobie z pierwszymi objawami infekcji i łagodzić ich skutki?

Przeziębieniu często towarzyszy katar, kaszel, gorączka czy lekkie bóle stawów i dreszcze. Zwykle trwa od 7 do 10 dni i nie powoduje dalszych problemów. Jak zatem radzić sobie z dolegliwościami? Należy pamiętać, że właściwe leczenie powinno skupiać się na konkretnych objawach, dlatego w przypadku przeziębienia należy stosować leki (www.wapteka.pl/przeziebienie-i-grypa,237.html), które pomogą nam zwalczyć wirusa. Złą praktyką będzie, również łykanie garści tabletek na przeziębienie, licząc na to, że szybciej wyzdrowiejemy. Może to przynieść, więcej szkód niż pożytku dla naszego organizmu.

Infekcja dróg moczowych

Niestety, podczas przeziębienia przez wychodzenie na zewnątrz, kiedy panuje chłodna pogoda może towarzyszyć nam zapalenie dróg moczowych. W przypadku tej infekcji często jednak występuje ona również latem, kiedy przez dłuższy okres czasu nosimy na sobie mokry strój kąpielowy. Ważne jest, aby leczyć (www.wapteka.pl/uklad-moczowy-i-plciowy,237.html) bardzo szybko, ponieważ towarzyszą jej uciążliwie objawy jak bolesne oddawanie moczu, odczuwanie uporczywego parcia na pęcherz czy ból podbrzusza.

Jak radzić sobie z pierwszymi objawami infekcji i łagodzić ich skutki?

Warto wiedzieć, że zapalenie pęcherza moczowego częściej jednak towarzyszy kobietom niż mężczyznom. Wynika to z tego, że cewka moczowa u kobiet jest znacznie krótsza niż u mężczyzn co sprawia, że bakterie znacznie łatwiej się przenoszą. Inaczej natomiast przebiega zapalenie cewki moczowej, gdyż ta choroba przenoszona jest najczęściej w trakcie kontaktów seksualnych. U kobiet towarzyszącymi objawami są najczęściej nasilone upławy i pobolewanie podbrzusza, a u mężczyzn może to być swędzenie i pieczenie w okolicy cewki moczowej jaki i wydzielina ropna.

W każdym wieku należy o siebie dbać. Nie możemy zapominać o tym, aby zdrowo się odżywiać i dbać o higienę. Pamiętajmy o częstym wietrzeniu pomieszczeń, a przede wszystkim spacerach i aktywności fizycznej. Wszystko to wzmocni nasz organizm i pomoże uchronić przed infekcjami.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.