Obecnie właściciele i pracownicy magazynów wysokiego składowania nie wyobrażają sobie już pracy bez wózków bocznych. Wynika to z ich wyjątkowych parametrów – szczególnie dużej maksymalnej wysokości podnoszenia, która pozwala na jeszcze lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej poprzez zastosowanie wysokich regałów. pojazdy te zrewolucjonizowały i znacząco usprawniły wszystkie czynności transportu bliskiego! Zobacz jak!

Czym są wózki widłowe wysokiego składowania?

Wózki wysokiego składowania to wózki jezdniowe unoszące, należące do II kategorii WJO. Charakterystyczne dla nich cechy to:

  • duża wysokość podnoszenia – nawet do 12 metrów;
  • zamontowane prostopadle do kabiny operatora maszt i widły (stąd określenie “wózek boczny”);
  • niewielki promień skrętu, który umożliwia poruszanie się po niewielkich i wąskich korytarzach.

Oczywiście, wózki widłowe wysokiego składowania mogą różnić się między sobą w zależności od modelu czy wytwarzającego je producenta. Przed ich zakupem zawsze warto sprawdzić dodatkowe funkcje czy udogodnienia: np. możliwość pracy we wszystkich kierunkach czy zamontowanie pochylanej kabiny pojazdu – tak jak w wybranych modelach wózków marki Toyota dostępnych tutaj.

Wózki widłowe wysokiego składowania

Co potrafią wózki wysokiego składowania?

Wózki boczne wykorzystywane są przede wszystkim do jazdy po płaskich powierzchniach, głównie w magazynach, centrach logistycznych czy firmach zajmujących się dystrybucją produktów. Doskonale radzą sobie z unoszeniem ładunków na duże wysokości, a także z ich ponownym pobieraniem. Ponadto wózki widłowe wysokiego składowania sprawdzają się przy transporcie długich czy niewymiarowych ładunków (takich jak deski czy rury), dlatego z powodzeniem z ich pomocy korzysta się także… w tartakach (!) czy marketach budowlanych, a także oczywiście zakładach produkcji długich profili.

Zdecydowanymi zaletami w przypadku tych pojazdów są:

  • wąska, kompaktowa konstrukcja;
  • dodatkowe osłony dachu;
  • wygodna wymiana baterii.

Wózki boczne na co dzień – podsumowanie

Wózki widłowe wysokiego składowania

Nie każdy wie, że wózki widłowe wysokiego składowania posiadają tak wiele różnorodnych zastosowań i są wykorzystywane także poza tradycyjnymi magazynami. Współcześnie bardzo ważna jest uniwersalność i wielofunkcyjność urządzeń – a wózki boczne idealnie radzą sobie z tymi wymaganiami.

Więcej na temat wózków wysokiego składowania dowiesz się przechodząc tutaj, natomiast ich ofertę możesz sprawdzić już teraz tu.

Podziel się.