Urządzenie wnętrza mieszkania, domu lub biura nie jest wcale takim prostym zadaniem. Ilość dostępnych na rynku produktów, dekoracji i elementów wystroju jest olbrzymia, podobnie jak konkurencja. Nie łatwo znaleźć coś naprawdę oryginalnego, ale firmie Pixers się to udało.

Pixers.pl to polska firma oferująca możliwość zamówienia fototapet, obrazów, plakatów i naklejek, które pomogą nam w urządzeniu wnętrza naszego domu lub biura. Chociaż wydawać by się mogło, że na rynku istnieje już wystarczająco dużo takich firm, Pixers jest jedną z najprężniej rozwijających się nie tylko w Polsce, ale również na świecie (prawdę mówiąc jest to już bardziej firma światowa, niż Polska).

Odpowiednio dobrana fototapeta może całkowicie zmienić pomieszczenie (fot. Pixers)

Odpowiednio dobrana fototapeta może całkowicie zmienić pomieszczenie (fot. Pixers)

Swoje oddziały firma ma min. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Rosji, Szwecji, USA, Brazylii i jeszcze kilku innych krajach. Co najważniejsze, wszystko działa w oparciu o sklep internetowy, gdzie znajdziemy olbrzymią ofertę gotowych produktów jak i możliwość zamówienia fototapet, naklejek i obrazów wykonanych z przesłanych przez nas zdjęć.

Produkty podzielone są na kategorie według przeznaczenia, tematu lub specjalnych kolekcji. Wystarczy wybrać interesujący nas motyw graficzny (większość z nich pochodzi z banków fotografii, ale znajdziemy w śród nich również motywy tworzone przez ekipę Pixers), a dzięki rozbudowanym opcjom możemy wybrać, czy chcemy zamówić fototapetę, obraz czy też naklejkę. Cały czas mamy również kontrolę nad wymiarami i efektami jakie znajdą się na gotowym wydruku.

Pixers oferuje jedynie przygotowanie dekoracji i ich dostarczenie, natomiast montażem musimy zająć się sami. Nie jest to jednak trudne, ponieważ wszystkie produkty są tak przygotowane, że jeśli nie chcemy, nie musimy szukać fachowca do ich przymocowania. Ma to spore znaczenie ponieważ dodatkowo zmniejsza koszty.

Jeśli wśród gotowych motywów nie znajdziemy takich, które nas zainteresują, możemy skorzystać z wbudowanego edytora pozwalającego na stworzenie własnego projektu w oparciu o nasze zdjęcia. Możemy zamówić dosłownie wszystko – od typowych fototapet, obrazów i naklejek po wieloczęściowe obrazy (np. dyptyk) puzzle, kolaże albo naklejki na meble.

Jeśli znudzą nam się tradycyjne fototapety, możemy użyć naklejek w dowolnym kształcie (fot. Pixers)

Jeśli znudzą nam się tradycyjne fototapety, możemy użyć naklejek w dowolnym kształcie (fot. Pixers)

Edytor jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy wybrać produkt, który chcemy stworzyć, następnie dobrać zdjęcia, wymiary i efekty, a następnie złożyć zamówienie. Czas realizacji zależy od wybranego formatu, ale zwykle mieści się w 14 dniach, co jak na produkcję na indywidualne zamówienie jest bardzo dobrym wynikiem.

Ekipa Pixers dodatkowo zapewnia wsparcie na całym etapie przygotowania projektu, oferując porady i sugestie odnośnie oferowanych produktów. Jeśli na stronie nie znajdziemy dokładnie tego czego szukamy, możemy również skontaktować się doradcą i zamówić zupełnie indywidualny projekt. Nie jest to więc tylko i wyłącznie sklep.

Prosty sposób na ciekawe wnętrze siłowni albo nawet pokoju do ćwiczeń (fot. Pixers)

Prosty sposób na ciekawe wnętrze siłowni albo nawet pokoju do ćwiczeń (fot. Pixers)

Pixers ma również sporą ofertę dla klientów biznesowych, w ramach której możemy zamówić projekt wystroju wnętrza biura, restauracji czy też hotelu. Jednym słowem kompleksowa oferta dla wszystkich.

Połączenie tak pokaźnej oferty z intuicyjnymi i rozbudowanymi narzędziami do tworzenia własnych projektów daje świetny efekt. Nic tylko zabrać się za przemeblowanie.

Spójny wystrój biura to podstawa (fot. Pixers)

Spójny wystrój biura to podstawa (fot. Pixers)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.