Szukasz ciepłych miejsc, do których mógłbyś udać się podczas ferii? Koniecznie sprawdź te propozycje!

Zanzibar

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Zanzibar. Jest to miejsce polecane zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Pogoda na Zanzibarze w okresie ferii zachwyca. Szmaragdowe wody oceany oraz białe piaski szczególnie przyciągają. Warto jednak również wybrać się do Egiptu czy na Dominikanę.

Zanzibar to magiczne miejsce na kontynencie afrykańskim. Charakteryzuje się gorącym klimatem, a jednocześnie wilgotnym. W tematyce pogody na Zanzibarze wyróżnia się dwie możliwości: pory suche oraz pory deszczowe. W tym pierwszym przypadku mamy długie pory suche występujące od czerwca do października oraz krótkie pory suche przypadające na styczeń i luty. W te dwa miesiące, kiedy na Zanzibarze temperatura sięga nawet 35 stopni Celsjusza, w Polsce jest okres ferii. Dzięki temu jest to jeden z najpopularniejszy wówczas kierunków. Kiedy za oknem jest szaro i ponuro, tam można cieszyć się turkusowym Oceanem Indyjskim, podziwiać rafy koralowe oraz uprawiać różnorodne sporty wodne.

Zanzibar

Ciesząc się piękną pogodą na Zanzibarze, warto zobaczyć Kamienne Miasto, wpisane na listę UNESCO. To właśnie ono stanowi najlepszy przykład mieszanki różnorodnych kultur. Obowiązkowy punkt stanowi również wizyta na wyspie Changuu. Rajskie plaże i przejrzyste wody szczególnie zachwycają i same się proszą, aby korzystać przy tym z różnorodnych atrakcji proponowanych przez lokalną społeczność. Ferie z rodziną na tej rajskiej wyspie są niezwykłym przeżyciem. Inny, niż europejski klimat pozwala cieszyć się tym okresem w 100%. Również dla dzieci jest to bardzo dobra odmiana, a także stanowi niezapomniany wyjazd.

Dominikana na ferie

Równie popularne miejsce na ferie to Dominikana. Chociaż pogoda na Zanzibarze wykazuje się dużo większą temperaturą niż tutaj na przełomie stycznia i lutego to jednak wciąż jest odpowiednio wysoka. Kokosowe palmy i szmaragdowe morze to wyróżniki tej rajskiej wyspie. Niepowtarzalne krajobrazy zachęcają, aby wybrać się właśnie w to miejsce. Ponadto miękki piasek sprawia, że chętnie się na nim odpoczywa. Dominika stanowi dobry kierunek na ferie, kiedy to nie jest to jeszcze typowy sezon turystyczny i w spokoju można cieszyć się z oferowanych atrakcji.

Dla lubiących aktywność fizyczną, proponowanych jest wiele sportów wodnych, zarówno dla początkujących, chcących spróbować dopiero swoich sił w jednym z nich, jak i profesjonalistów. Windsurfing czy kitesurfing to dopiero początek z długiej listy propozycji tej wyspy!

Dominikana

Egipskie ferie

Egipt to miejsce, w którym możliwe jest zobaczenie namacalnych śladów wielowiekowej historii. Skarby faraonów, niezwykle podwodny świat oraz niesamowite krajobrazy zachęcają do tego, aby to właśnie Egipt wybrać na kierunek swoich ferii. W okresie tym temperatura sięga tam, około 26 stopi Celsjusza. Jest to więc odpowiednia pogoda, aby cieszyć się wszystkimi atrakcjami tego urokliwego miejsca. Ponadto to właśnie to państwo zajmuje miejsce na podium w zakresie kierunków polecanych w styczniu i lutym dla rodzin, w tym rodzin z dziećmi.

Sporty wodne, nurkowanie i plażowanie to tylko nieliczne z atrakcji, jakie są możliwe w Egipcie. Lokalna społeczność dba nie tylko o zapewnienie przyjaznego pobytu dorosłym, ale i daje wiele możliwości swoim najmłodszym turystom. Aktywne spędzenie tego okresu jest najlepszym, co możemy wybrać. Egipt to połączenie możliwości zwiedzania, przez co dzieci w rzeczywistości będą mogły podziwiać fakty, o których uczą się w szkole, z zabawą. Śmiało można, więc stwierdzić, że będzie to dla nich okres odpoczynku połączony z nauką, ale w tej lepszej wersji.

Egipt

Okres ferii w Polsce kojarzy się ze śniegiem, ale też zimnem i pochmurną pogodą. Jeżeli więc mamy taką możliwość, chętnie wybieramy się do ciepłych krajów, aby odpocząć na rajskiej plaży w gorącym klimacie. Przedstawione propozycje stanowią tylko początek możliwości. Krajów, wysp, do których moglibyśmy się udać, jest znacznie więcej! Te powyższe są jednak jednymi z najczęściej wybieranych.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.