Każdy lubi dostawać prezenty, ale chyba jeszcze większą radość sprawia ich dawanie, w szczególności, jeśli są nietypowe. Niestety czasami brakuje pomysłu na prezent, zwłaszcza na Święta Bożego Narodzenia, który nie tylko sprawi radość obdarowanej osobie, ale również będzie wyjątkowy. W tym miejscu z pomocą przychodzą prezenty z przeżyciami.

Boże Narodzenie jest obok urodzin najważniejszą okazją do sprawiania prezentów. Cały rok czekamy, aby spotkać się z rodziną, spędzić razem święta i obdarować bliskich prezentami (oraz oczywiście samemu je dostać). Poszukiwania prezentów zaczynają się zwykle w listopadzie, chociaż często zdarza się, że samych pomysłów szukamy już dużo wcześniej. Każdy chce znaleźć jak najfajniejszy prezent, który sprawi dużo radości, ale też będzie wyjątkowy.

Z czasem, wybór prezentów przestaje jednak być prosty. Im więcej osób chcemy obdarować, albo im więcej zainteresowań i pasji ma obdarowywana osoba, tym trudniej wymyślić coś oryginalnego i nietypowego. W akcie desperacji zawsze można sięgnąć po “skarpety i sweter”, ale szczerze mówiąc, nie jest to najlepszy prezent, a już tym bardziej nie jest to coś wyjątkowego.

Prezent w formie masażu, albo wizyty w spa

Prezent w formie masażu, albo wizyty w spa

Bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być prezenty w formie przeżyć – np. przejazd czołgiem, lekcja fotografii, lot w symulatorze F-16 albo w tunelu aerodynamicznym czy też relaksacyjny masaż albo kolacja w ciemności. Opcji i pomysłów jest wiele, wystarczy wejść na stronę wyjatkowyprezent.pl i przejrzeć długą listę. Pomysłów na różne, wyjątkowe bożonarodzeniowe prezenty znajdziemy tam setki.

Jeśli nie chcemy się ograniczać, możemy również wykupić specjalny voucher, z którego obdarowana osoba sama wybierze odpowiedni dla siebie prezent. W ten sposób łatwiej trafić w gust, oraz sprawić większą radość – już samo wybieranie prezentu z takiego vouchera sprawia dużo frajdy i jest wskazówką, jaki prezent można sprawić przy kolejnej okazji. Istotną zaletą takich prezentów jest możliwość przeżycia czegoś, na co samemu by się nie zdecydowało.

Mało kto zdecydowałby się np. na lot balonem, albo przejażdżkę luksusowym supersamochodem (zacznijmy od tego, że nie wszystkie z tych przeżyć można sobie zafundować ot tak). Jeśli ktoś marzył od dawna np. o skoku z spadochronem, albo kursie nurkowania, ale nie miał odwagi żeby się zdecydować, można zafundować to w prezencie.

Nie każdy sam zdecydowałby się na skok z spadochronem. Zawsze można taki skok sprezentować!

Nie każdy sam zdecydowałby się na skok z spadochronem. Zawsze można taki skok sprezentować!

Kiedyś prezenty w formie przeżyć mogły być odbierane jako rezultat kompletnego braku pomysłu. Na szczęście ta opinia już dawno odeszła w niepamięć. Dzięki długiej liście prezentów, oraz możliwości wykupienia voucherów, możemy wybrać naprawdę wyjątkowy prezent, który sprawi dużo radości i zapewni wspaniałe wspomnienia. Co ważne, koszt takiego prezentu wcale nie jest duży (chyba, że postanowimy wybrać coś bardzo nietypowego, jak np. podniebny koncert podczas lotu balonem albo certyfikowany kurs pilotażu drona). Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.