Chociaż wielu użytkowników dróg świetnie zna trasy, którymi się porusza, to nawigacja samochodowa w wielu autach jest już standardem. Bo nawet jeśli znamy już trasę, to aktualna nawigacja samochodowa wskazuje ewentualne komplikacje na drodze. W trakcie wyjazdu autem na dłuższą wycieczkę, zwłaszcza zagraniczną, nawigacja również jest w stanie wiele ułatwić. Jaką nawigację samochodową wybrać? Odpowiadamy.

Praktyczne porady: na zwrócić uwagę wybierając nawigację?

Wygoda użytkowania – to jeden z najważniejszych czynników, mających wpływ na wybór takiego, a nie innego sprzętu. Składają się na nią:

Mapy

Ich precyzja zależy od pomiarów geodezyjnych, dlatego mogą zdarzyć się sytuacje, w których nowej trasy na mapie w nawigacji nie znajdziesz. Dzieje się tak w przypadku nowopowstających tras. Dlatego tez coraz więcej producentów oferuje dożywotnie aktualizacje, które uwzględniają zmiany na drogowej mapie świata.

Nawigacja w sklepie Neo24: www.neo24.pl/gsminavi/nawigacja.html

Wiele samochodów ma wbudowane nawigacje, ale nie zawsze są one aktualizowane (lub jest to bardzo kosztowne) oraz różnie bywa z ich dokładnością

Wiele samochodów ma wbudowane nawigacje, ale nie zawsze są one aktualizowane (lub jest to bardzo kosztowne) oraz różnie bywa z ich dokładnością

Wyświetlacz

Im większy, tym lepszy? Niekoniecznie w tym przypadku, zależy to oczywiście od upodobań użytkownika. Duży wyświetlacz pozwala na kontrolowanie innych zmiennych na trasie, mały natomiast umożliwia skupienie wzroku w jednym miejscu. Większy ekran to również lepszy dostęp do umieszczonych na nim przycisków – jedną ręką zmieniasz ustawiania w nawigacji, drugą bez problemu kontrolujesz kierownicę.

Cena

Ile kosztuje nawigacja samochodowa? Najtańszą znajdziesz już w cenie około 200 złotych. To, czy taki model wystarczy, zależy od częstotliwości podróżowania autem i map, z których kierowca korzysta. Tańsze modele mają mniejszą pamięć, co oznacza, że producenci umieszczają w niej jedynie najpotrzebniejsze mapy – zazwyczaj znaleźć w nich można mapy Polski i ewentualnie mapy Europy. Jeśli potrzebujesz lepiej wyposażonego systemu, sprawdź modele ze średniej i wyższej półki cenowej. Droższe nawigacje wyposażone są w:

  • program stałych aktualizacji,
  • możliwość współpracy z kamerą cofania w Twoim aucie,
  • nowoczesne oprogramowanie, pozwalające na korzystanie z map 3D,
  • opcję sparowania z innymi urządzeniami poprzez WiFi albo Bluetooth,
  • metalową obudowę, zapewniającą odporność urządzenia na wstrząsy i upadki.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli nawigacji

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli nawigacji

Sprawdź ofertę nawigacji dla zawodowych kierowców w Neo24: www.neo24.pl/gsminavi/nawigacja/nawigacjadlasamochodowciezarowych.html

Podsumowanie

O tym, jaką nawigację samochodową wybrać, decyduje wiele czynników. Jednak wszystkie modele nawigacji samochodowych łączy jedno: pozwolą Ci szybko bezpiecznie dotrzeć do celu i sprawnie omijać korki na drodze. Dzięki nim bez problemu odnajdziesz się też w każdym mieście, niezależnie od tego, jak dobrze je znasz.

Podziel się.