Dubaj jest największym miastem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jedną z najbogatszych metropolii w zachodniej Azji. To miasto o wielu obliczach, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Do Dubaju przyjeżdżają turyści z całego świata szukający rozrywki na najwyższym poziomie.

Tanie loty do Dubaju można znaleźć na stronie: www.fru.pl/tanie-loty/Fly+Dubai-FZ/. Loty odbywają się z lotniska w Krakowie, a obsługują je m.in. linie lotnicze Flydubai. Przed podróżą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich warto poznać kilka praktycznych informacji o tym miejscu, aby po wylądowaniu w Dubaju móc spokojnie cieszyć się urokami miasta.

Burdż Chalifa

Burdż Chalifa

Pogoda w Dubaju

W Dubaju w sezonie letnim, czyli od maja do września, temperatura w ciągu dnia może sięgać powyżej 40℃. Osoby, które bardzo źle znoszą duże upały, powinny zaplanować urlop w innym terminie, np. zimą, późną jesienią albo wczesną wiosną. Przykładowo, od grudnia do lutego średnia temperatura powietrza w Dubaju to 20–23℃, na podobnym poziomie utrzymuje się temperatura wody.

Jak się ubierać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, dlatego jego mieszkańcy rygorystycznie podchodzą do sposobu ubierania się, szczególnie w przypadku kobiet. Odpowiedni strój jest wyrazem szacunku do ich religii i kultury, dlatego warto o tym pamiętać, spędzając wakacje w Dubaju. Rygorystyczne zakazy funkcjonują przede wszystkim w meczetach, do których nie wolno wejść w stroju odsłaniającym ramiona i kolana. W niektórych centrach handlowych znajdują się znaki ostrzegawcze, informujące, że osoby ubrane niewłaściwie mogą zostać wyproszone. Na plażach nie wolno opalać się nago, a na niektórych z nich występują specjalne strefy rodzinne, gdzie zabrania się kobietom wypoczywać w bikini. Zakazy nie obowiązują tylko na prywatnych terenach hotelowych.

Dubaj

Dubaj

Alkohol w Dubaju

W Dubaju dość rygorystycznie podchodzi się również do kwestii związanych ze spożywaniem alkoholu. Na terenie miasta panuje kategoryczny zakaz picia napojów procentowych w miejscach publicznych, poruszania się w stanie nietrzeźwym po ulicach oraz posiadania przy sobie alkoholu. Można napić się go jedynie w hotelu lub w dobrych restauracjach, które mają licencję na sprzedaż napojów alkoholowych.

Z kraju wolno wywieźć maksymalnie 2 litry alkoholu. Warto jednak pamiętać, że np. w Sharjah, emiracie na północny wschód od Dubaju, panuje całkowity zakaz zarówno sprzedaży, jak i spożywania alkoholu.

Na co uważać w Dubaju?

Spędzając wakacje w Dubaju, należy uważać z okazywaniem uczuć, ponieważ również w tej kwestii obowiązują duże ograniczenia. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie toleruje się całowania i przytulania w miejscach publicznych. Tego typu zachowanie może być odebrane jako wyjątkowy nietakt, a w najgorszym wypadku – karane aresztem. Podczas urlopu należy również zachować ostrożność przy robieniu zdjęć. Mężczyźni mają bowiem zakaz fotografowania muzułmańskich kobiet. Aby móc takie zdjęcie wykonać, trzeba wcześniej zapytać o zgodę opiekuna tejże kobiety.

Podziel się.