Dawniej mężczyźni raczej nie podejmowali się samodzielnego strzyżenia włosów. Jednak z biegiem czasu oraz wprowadzaniem coraz to większych innowacji technologicznych, ta czynność już nie sprawia dużego problemu. Wręcz przeciwnie – jest to nie tylko dość proste, lecz także bardzo przyjemne i komfortowe. Dziś przedstawimy najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę, gdy decydujesz się na zakup swojej własnej maszynki do strzyżenia włosów.

Maszynka do strzyżenia włosów

Regulacja długości strzyżenia

Każdy mężczyzna jest zupełnie inny, dlatego też nie ma jednej, konkretnej fryzury, która pasowałaby wszystkim panom. Warto, by maszynka do strzyżenia miała funkcję regulacji długości cięcia. Niektóre modele mają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu opcji! Najczęściej zmiany trybu dokonuje się poprzez przekręcenie głowicy na odpowiedni wskaźnik na skali, czasem także służą do tego specjalne nakładki (dzięki którym dopasujesz optymalną opcję także do grubości Twoich włosów). Gdy masz już trochę wprawy w tworzeniu fryzury, możesz również delikatnie pocieniować swoje kosmyki. Dzięki temu strzyżenie nabierze zupełnie innego wymiaru, a ponadto będzie prezentowało się bardzo profesjonalnie!

Maszynka do strzyżenia włosów

Rodzaj zasilania

Być może na pierwszy rzut oka nie jest to dla Ciebie aż tak znaczące, jednak jeśli chwilę się nad tym zastanowić, to ta kwestia jest naprawdę bardzo istotna. Maszynki do strzyżenia mogą mieć zarówno zasilanie kablowe, jak i akumulatorowe. Tego pierwszego nie musisz ładować. Wystarczy, że podłączysz wtyczkę i gotowe – możesz już z niego korzystać! Jednak nie w każdej łazience masz możliwość bezpiecznego i swobodnego przypięcia do sieci. Kabel może być po prostu zbyt krótki i nie sięgać do wtyczki. Wtedy rozważ zakup maszynki z akumulatorem. Wtedy jednak sprawdź, przez jaki czas po naładowaniu możesz korzystać z urządzenia. Najczęściej jest to godzina, dlatego też przemyśl, czy będzie to dla Ciebie praktyczne rozwiązanie.

Coraz częściej pojawiają się także modele, które łączą te dwa rodzaje – można odpiąć kabel i korzystać z akumulatora lub też wymontować akumulator i podłączyć urządzenie do gniazdka. Ta druga opcja sprawi, że maszynka do strzyżenia jest o wiele bardziej lżejsza i wygodniejsza w użytkowaniu, gdyż nie obciąża ją akumulator, który zwykle dość dużo waży. To, którą opcję wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji!

Maszynka do strzyżenia włosów

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Wodoodporność to ogromna zaleta maszynek do strzyżenia. Nie tylko zapewnia Ci bezpieczeństwo i komfort (gdyż urządzenie nieposiadające tej funkcji jest narażone na awarię przez przypadkowe dostanie się wody do obudowy), lecz także umożliwia o wiele łatwiejszą eksploatację. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz szybko, sprawnie i przede wszystkim dokładnie umyć maszynkę pod bieżącą wodą.

Doskonałą opcją są takie urządzenia, które łączą właściwości dwóch różnych narzędzi – maszynki do strzyżenia oraz trymera do brody. Warto się zastanowić nad tym produktem w sytuacji, gdy często zapuszczasz zarost. Mężczyźni bardzo lubią wielofunkcyjne rozwiązania, dlatego też warto przed zakupem sprawdzić tego typu parametry.

Zwykle do maszynek do strzyżenia jest dołączone praktyczne etui. To bardzo ważne zwłaszcza dla panów, którzy często podróżują i chcą odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Teraz już wiesz, czym należy kierować się podczas wyboru najlepszej maszynki do strzyżenia. Warto także sprawdzić, z jakiego tworzywa wykonane jest urządzenie, sprawdzić parametry ostrzy oraz dowiedzieć się, jak najlepiej jest dbać o czystość danego narzędzia. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą zakup nie będzie sprawiał Ci większej trudności.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.