Wiele osób decyduje się na wakacje z biurem podróży. Skorzystanie z oferty takiego przedsiębiorstwa pozwala na dużą oszczędność czasu, a często również i pieniędzy. Przed wyborem usług konkretnej firmy, warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które zapewnią udane i bezpieczne wczasy.

Oferta biura podróży

Wybierając biuro podróży, większość osób skupia się na jego ofercie. To oczywiście ważny element, który wpływa na to, czy nasze wakacje będą udane. Wiedząc, do jakiego regionu świata chce się wyjechać, warto więc sprawdzić, czy konkretne przedsiębiorstwo proponuje wycieczki w tamtym kierunku. Aby zwiększyć szansę na znalezienie wymarzonych wczasów w korzystnej cenie, należy skorzystać z biura podróży, które może pochwalić się wyjątkowo szeroką ofertą. Jednym z nich jest, np. firma Exim Tours. Aktualne wycieczki, a także wszystkie informacje na temat przedsiębiorstwa znajdują się pod adresem: www.eximtours.pl.

Wybierając biuro podróży warto dokładnie sprawdzić jego ofertę i świadczenia związane z bezpieczeństwem podróży
Wybierając biuro podróży warto dokładnie sprawdzić jego ofertę i świadczenia związane z bezpieczeństwem podróży

Możliwość wyboru jednej z atrakcyjnych destynacji turystycznych, a także hotelu o odpowiednim standardzie czy dodatkowych atrakcjach to jednak nie wszystko. Równie ważne jest to, jak firma podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Zawsze należy wybierać przedsiębiorstwo, które w swojej ofercie ma korzystne ubezpieczenie wliczone w cenę każdej wycieczki. Najlepiej, aby jego podstawowy zakres obejmował koszty ratownictwa oraz leczenia oraz transportu w przypadku chorób i następstw chorób przewlekłych. Ważne jest także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i uszkodzenia lub zrabowania bagażu. Dodatkowo warto dowiedzieć się, czy dane biuro podróży oferuje możliwość rozszerzenia podstawowego pakietu o inne opcje.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Znalezienie biura podróży, którego oferta odpowiada naszym oczekiwaniom, bez wątpienia jest bardzo istotne. To jednak niejedyny element, którym należy się kierować przy wyborze idealnej firmy. Najważniejsze bowiem, aby wybrane wczasy były zorganizowane przez sprawdzone przedsiębiorstwo. Daje to nie tylko gwarancję świetnej zabawy na wakacjach, ale również dużą pewność co do bezpieczeństwa wyjazdu.

Wybierając biuro podróży, przede wszystkim należy sprawdzić, czy działa ono legalnie. Niestety, na rynku wciąż można trafić na naciągaczy. Aby nie paść ofiarą oszustwa, wystarczy sprawdzić, czy firma znajduje się w rejestrze organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. W tym celu należy wejść na oficjalną stronę internetową Centralnego Rejestru Zezwoleń Turystycznych Ministerstwa Gospodarki i Pracy w Warszawie lub telefonicznie skontaktować się z jego przedstawicielem. Dzięki temu, w łatwy i szybki sposób można zweryfikować wiarygodność każdego biura podróży.

Czasami warto wybrać nieco lepsze (i droższe) ubezpieczenie, aby uniknąć problemów podczas wakacji
Czasami warto wybrać nieco lepsze (i droższe) ubezpieczenie, aby uniknąć problemów podczas wakacji

Co jakiś czas w mediach można usłyszeć o upadku jednego z touroperatorów. Przed wyjazdem z biurem podróży, warto więc dowiedzieć się, ile wynosi jego gwarancja ubezpieczeniowa. To zabezpieczenie na wypadek ewentualnej niewypłacalności przedsiębiorstwa, które umożliwia odzyskanie określonej kwoty pieniędzy. Choć rzadko kiedy można liczyć na pełny zwrot kosztów wakacji, najlepiej wybrać biuro podróży oferujące stosunkowo wysoką gwarancję.

Aby zminimalizować ryzyko sytuacji, w której wymarzone wczasy stają się prawdziwym koszmarem z powodu niewypłacalności firmy, przed wyjazdem warto też przyjrzeć się bliżej temu, jak prezentują się finanse biura podróży. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Serwisu Ochrony Konsumenta KRD, gdzie znajdują się informacje na temat ewentualnego zadłużenia przedsiębiorstwa.

Opinie na temat biura

Zastanawiając się nad wyjazdem na wakacje za pośrednictwem biura podróży, warto zasięgnąć opinii na jego temat. W pierwszej kolejności najlepiej zwrócić się do znajomych – być może ktoś z bliskich korzystał z usług danej firmy i może podzielić się swoim zdaniem na jej temat. Takie informacje z pierwszej ręki są wyjątkowo cenne. Innym sposobem jest poszukanie rekomendacji w Internecie. Do opinii w sieci należy jednak podchodzić z pewnym dystansem, ponieważ nie wszystkie muszą być zgodne z prawdą. Aby móc lepiej je zweryfikować, warto przejrzeć kilka stron internetowych i dopiero na tej podstawie wyrobić sobie ostateczne zdanie.

Wakacje z biurem podróży są o wiele łatwiejsze do zorganizowania
Wakacje z biurem podróży są o wiele łatwiejsze do zorganizowania
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.