Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) regularnie robią zdjęcia Ziemi. W swojej pracy korzystają z różnego sprzętu, ale najważniejsze są aparaty. Na Twitterze, astronauta Tim Peake umieścił zdjęcie przedstawiające aparaty, wykorzystywane do robienia niesamowitych zdjęć.

Na zdjęciu widać pięć aparatów Nikon D4 z obiektywami Nikkor 14-24mm F2.8, Nikkor 28mm F1.4, Sigma 50-500mm F4.5-6.3, Nikkor 400mm F2.8 i Nikkor 800mm F5.6. Co ciekawe Tim Peake otrzymał również specjalny pokrowiec dla Nikona D4, dzięki któremu może korzystać z aparatu w trakcie kosmicznych spacerów.

Widać firma Nikon porządnie zainwestowała w promocję, uzbrajając astronautów w swój sprzęt. Ja wolę jednak pozostać przy Canonie 🙂

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć Tima. Warto jednak zajrzeć na jego Flickera, ponieważ jest co oglądać: Tim Peake Flickr. Można tam znaleźć ponad kilkaset świetnych zdjęć

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.