Jesień nad morzem ma swój niepowtarzalny urok. Co prawda słońce nie rozpieszcza do późnego wieczora, a i poranki trudno nazwać ciepłymi. Jednak w ciągu dnia nadal można iść na plażę. No i pobyt nad morzem to nie tylko plaża. Zobacz, dlaczego warto odwiedzić Mielno jesienią.

Mielno – najpopularniejsze nie tylko latem

Mielno od lat cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Dla niektórych to już niemal tradycja – latem trzeba pojechać do Mielna. Nad morze, ale nie tylko. Mielno jest bardzo ciekawie położone pomiędzy morzem a jeziorem Jamno. Dzięki temu mamy wybór, gdzie chcemy odpoczywać. Nierzadko jezioro jest alternatywą w przypadku wietrznej pogody i wysokich fal. Rodzinny wypoczynek w Mielnie to między innymi możliwość wyboru i różnorodność, ceniona zwłaszcza przez rodziców małych dzieci.

W sezonie Mielno rokrocznie przeżywa prawdziwe oblężenie. Po sezonie robi się cicho i spokojnie. To idealny moment na pobyt nad morzem dla wszystkich, którzy chcą napawać się majestatyczną bliskością morza bez towarzystwa tłumów innych ludzi. To też jeden z najlepszych momentów na zapolowanie na jod. W lecie jest go najmniej, na jesieni zawartość jodu w powietrzu wzrasta.

Aparthotel Molo Park
Aparthotel Molo Park

Mielno – co robić nad morzem jesienią

Na spacerowanie po plaży każda pora roku jest dobra. Przeszkodą może być deszcz lub silnie wiejący wiatr. Niskie temperatury nie powinny być problemem, wystarczy się odpowiednio ciepło ubrać.

O każdej porze roku warto odwiedzić przystań rybacką w Unieściu, trzy kilometry od centrum Mielna. Amatorzy świeżych ryb mogą nabyć je prosto z kutra.

W Mielnie i okolicach jest sporo tras pieszych i rowerowych. Są też poniemieckie bunkry i zabytkowy kościół. Przy sprzyjającej pogodzie można odwiedzić park linowy.

Mielno jesienią – gdzie się zatrzymać

Jesień nad morzem to raczej nie pora na namiot lub domek kempingowy. Nawet zaprawieni w bojach turyści mogą poczuć się niekomfortowo, gdy temperatura gwałtownie się obniży, zwłaszcza w nocy. W sezonie od jesieni do wiosny lepiej zarezerwować apartament w www.molopark.pl. Wygodne i w pełni wyposażone apartamenty, strefa SPA, basen, Wi-Fi, śniadania i obiadokolacje to tylko niektóre z udogodnień. Bliskość morza i jeziora, fenomenalne widoki z apartamentowych okien są dodatkowym bonusem. Warto zarezerwować apartamenty na rodzinny wypoczynek i spędzić trochę czasu poza sezonem nad morzem z dziećmi. To doskonały sposób na wzmocnienie ich odporności i przygotowanie do sezonu zimowego.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.