Bardzo ciekawy film przedstawiający wrak Titanica. Nagranie przygotowała ekipa OceanGate Expeditions w 2022 roku podczas jednej z wielu wypraw, które zorganizowano w latach 2021-2022. Na filmie widać głównie dziobową część statku aż do głównej klatki schodowej. Wyraźnie widać, że w ostatnich latach stan wraku uległ znacznemu pogorszeniu, zwłaszcza w porównaniu do nagrań z lat 90.

Titanic zatonął 14 kwietnia 1912 roku. 110 lat później wrak liniowca chociaż dalej zachował się w ogólnie dobrym stanie, wyraźnie zaczyna tracić swój kształt. Odpowiadają za to bakterie, które dosłownie żywią się żelazem. Efekty ich działalności widać szczególnie na dziobie w formie osadów na kadłubie jak i szczątków leżących wokół wraku.

Więcej informacji o Titanicu i jego siostrzanych statkach Olympic i Britannic, znajdziecie w artykule Pechowe giganty – Olympic, Titanic i Britannic

Share.
blank

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

WordPress Cookie Plugin by Real Cookie Banner