Z okazji zbliżającego się Paris Air Show, Boeing przygotował niesamowity film prezentujący dwa, najnowsze samoloty w ofercie firmy – Boeinga 787-10 Dreamliner i Boeinga 737 MAX 9, w wspólnym locie.

Film jest częścią kampanii reklamowej nowych samolotów, ponieważ podczas tegorocznych targów targów przemysłu lotniczego w Paryżu firma ma nadzieję na podpisanie nowych, dużych kontraktów na dostawy obu samolotów.

Boeing 787-10 Dreamliner to największa wersja Dreamlinera, oblatana w marcu tego roku. Samolot może zabrać na pokład 330 pasażerów.

Boeing 737 MAX 9 jest natomiast najnowszą wersją sprawdzonego 737, produkowanego w różnych wersjach od 1968 roku. Najnowszy model, będący również powiększoną wersją wcześniejszych maszyn został oblatany w kwietniu tego roku i może zabrać na pokład 220 pasażerów.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.