Po rocznej przerwie, do Poznania wracają w tym roku pokazy lotnicze. Aerofestival zmienił przy okazji nazwę na Poznań Air Show. Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniejszych edycji, również i w tym roku nasz portal objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Tegoroczna edycja Poznań Air Show jest wyjątkowa, ponieważ łączy się zarówno z obchodami setnej rocznicy powstania Polskich Sił Powietrznych, Powstania Wielkopolskiego oraz z odbywającymi się po raz pierwszy w Polsce manewrami NATO Tiger Meet.

Poznań Air Show zorganizowany będzie na terenie Portu Lotniczego Poznań-Ławica w dniach 19-20 maja (sobota-niedziela), a w piątek 18 maja w bazie na Krzesinach zostanie zorganizowany Spotter Day z okazji NATO Tiger Meet.

F-16 Belgia - Aerofestival 2016 (fot. Michał Banach)

F-16 Belgia – Aerofestival 2016 (fot. Michał Banach)

Szczegółowe informacje o pokazach znajdziecie na stronie imprezy – www.poznanairshow.pl. Jeśli chodzi o informacje na temat maszyn, które będziemy mogli zobaczyć, organizatorzy pokazów trzymali nas nieco w niepewności, ale od początku tygodnia ujawniani są kolejni uczestnicy. Tegoroczna edycja pokazów zapowiada się wyjątkowo ciekawie, ponieważ wśród maszyn, które zobaczymy na niebie znaczną cześć stanowić będą samoloty biorące udział w NATO Tiger Meet. Nie zabraknie jednak samolotów akrobacyjnych, m.in Artura Kielaka, oraz warbirdów.

Relacje z poprzednich edycji możecie znaleźć pod tymi linkami – Aerofestival 2015 i Aerofestival 2016. Jak tylko pojawią się kolejne informacje, będziemy Was informować na bieżąco!

Baltic Bees - Aerofestival 2016 (fot. Michał Banach)

Baltic Bees – Aerofestival 2016 (fot. Michał Banach)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.