Korea Północna nie kojarzy się raczej z ciekawymi rozrywkami (chyba, że liczyć do tego obozy pracy przymusowej, lub wychwalanie jedynego przywódcy), ale w 2016 zorganizowano tam pierwsze od lat pokazy lotnicze. Wonsan Airshow, bo o nich mowa, przyciągnęły sporo widzów oraz… dziennikarzy i spotterów z różnych części świata.

Pokazy odbyły się w dniach 24-25 września 2016 roku, a na niebie pojawiły się najważniejsze północnokoreańskie statki powietrzne, czyli Su-25, MiG-21, MiG-29, Tu-134, Tu-154, An-24, Ił-62 oraz Ił-76 z linii lotniczych Air Koryo. Z dostępnych informacji pokazy oglądało 10 000 – 15 000 osób, oraz około kilkuset dziennikarzy i spotterów z całego świata.

W 2017 roku miała odbyć się kolejna edycja pokazów, ale ostatecznie z nich zrezygnowano. Pozostaje nam w takim razie obejrzenie krótkiego filmu z 2016 roku.

Share.
blank

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.