Chociaż polski przemysł motoryzacyjny nigdy nie był zbyt duży, jego historia jest bardzo ciekawa i każda kolejna publikacja poświęcona naszym rodzimym samochodom jest warta uwagi. Zwłaszcza, jeśli jest tak bogato ilustrowana jak książka Tomasza Szczerbickiego “Warszawa” z serii Samochody w PRL.

Książka ta jest kolejną publikacją w serii Samochody w PRL od wydawnictwa Vesper. Niepozorna na pierwszy rzut oka książka ma aż 300 stron, na których znajdziemy setki ilustracji, wycinków gazet, fragmentów instrukcji i dokumentów poświęconych słynnej polskiej Warszawie. Nie jest to jednak typowa książka opisująca tylko ten konkretny samochód. Tomasz Szczerbicki zawarł w niej również historię polskiego przemysłu motoryzacyjnego, zwłaszcza w okresie krótko po wojnie.

Historia Warszawy została wzbogacona licznymi wycinkami z gazet oraz cytatami z prasy, które świetnie ilustrują czasy, w których samochód ten powstawał i był wykorzystywany. Autor podzielił się również wieloma własnymi wspomnieniami, jako posiadacza Warszawy. Największe wrażenie robią jednak olbrzymie ilości zdjęć, rysunków i innych materiałów graficznych, z których wiele jest mało znanych. W połączeniu z licznymi przedrukami prasy z czasów PRL pozwalają one poznać historię tego samochodu w bardzo kompleksowy i ciekawy sposób.

W książce znajdziemy również sporo informacji technicznych i eksploatacyjnych, dokładne informacje o wyposażeniu samochodów w różnych wersjach, historię kolejnych modyfikacji, jakie powstawały na przestrzeni lat oraz informacje na temat najważniejszych użytkowników aut tego typu.

Jest to wyjątkowa publikacja, skierowana do wszystkich osób interesujących się polską motoryzacją oraz historią poszczególnych aut. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie – od informacji technicznych i eksploatacyjnych, historię Warszawy, jej powstania i rozwoju, przez opinie zarówno z czasów minionych jak i bardziej współczesnych, oraz bardzo wiele świetnych zdjęć.

Więcej informacji o książce – Warszawa – Samochody w PRL – Tomasz Szczerbicki

Warszawa - Samochody w PRL - Tomasz Szczerbicki

Warszawa – Samochody w PRL – Tomasz Szczerbicki

9.0 Świetna książka

Jest to wyjątkowa publikacja, skierowana do wszystkich osób interesujących się polską motoryzacją oraz historią poszczególnych aut. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie - od informacji technicznych i eksploatacyjnych, historię Warszawy, jej powstania i rozwoju, przez opinie zarówno z czasów minionych jak i bardziej współczesnych, oraz bardzo wiele świetnych zdjęć.

  • 9
  • Ocena użytkowników (0 głosów) 0
Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.