W ostatnich latach moda na kolorowanie historycznych zdjęć ogarnęła cały świat. Łatwość przeprowadzania takich operacji oraz dostęp do olbrzymiej bazy zdjęć dostępnych w sieci sprawia, że kolejni miłośnicy historii nadają barw znanym, a czasami wyjątkowo rzadkim fotografiom. Do tego grona należy również Mateusz Prociak, który koloruje zdjęcia Polskiej Marynarki Wojennej.

Kolekcja pokolorowanych zdjęć nie jest jeszcze duża ponieważ publikuje on swoje prace dopiero od kilku dni, ale niektóre ze zdjęć wyglądają świetnie, zwłaszcza, że wiele z nich to wyjątkowe perełki.

Zdjęcia przedstawiają polskie okręty i marynarzy od okresu międzywojennego aż do zimnej wojny. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia polskich wodnosamolotów z lat 30.

To tylko część zdjęcia pokolorowanych przez Mateusza Prociaka. Więcej znajdziecie na jego fanpagu na Facebooku: Polish Navy in color

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.