W Świętoszowie trwają obecnie wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich pancerniaków. Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej wspólnie z amerykańskimi żołnierzami 3 Batalionu 69. Pułku Pancernego 1 Brygady Pancernej 3 Dywizji Piechoty biorą udział w ćwiczeniach o kryptonimie Heavy Detachment.

Ćwiczenia w których biorą udział czołgiści z 10 BKPanc to już kolejne z serii międzynarodowych ćwiczeń jakie odbyły się w tym roku w Polsce. Tym razem do naszych pancerniaków dołączyli Amerykanie z czołgami M1A2 Abrams, armatohaubicami M109 Paladin i bojowymi wozami piechoty Bradley.

Dzięki temu można było obejrzeć wspólne działania polskich Leopardów 2A4 i amerykańskich M1A2 Abrams. Zdjęcia wykonał chor. Rafał Mniedło.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.