Marzysz o smukłej, wysportowanej sylwetce, ale ciągle nie masz czasu na trening? Ćwiczysz już dłuższy czas i wylewasz siódme poty na siłowni, a efektów nadal nie widać? A może chcesz wrócić do formy po kontuzji? Trening EMS jest w tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Co to takiego EMS?

Jest to skrót od Electrical Muscle Stimulation i oznacza trening personalny połączony z elektrostymulacją mięśni za pomącą impulsów prądu. Impulsy te wysyłane są ze specjalnego urządzenia – miha bodytec, a docierają nawet do najgłębszych warstw mięśni. Jak to wygląda? Podczas treningu ćwiczący zakłada na siebie kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki, przez które przekazywane są elektryczne wibracje. To, co wówczas czujemy to delikatne mrowienie, które jest właśnie elektrostymulacją mięśni – całkowicie bezpieczną metodą, którą znają wszyscy profesjonalni sportowcy i fizjoterapeuci. Teraz EMS cieszy się coraz większą popularnością także wśród Polaków. Jak to się stało?

Stymulacja mięśni prądem wywołuje ich naprzemienne skurcze i rozkurcze, które zachodzą o wiele szybciej niż podczas tradycyjnego treningu. Zintensyfikowane ruchy mięśni sprawiają, że wyczekiwane efekty przychodzą szybciej. Podczas treningu siłowego z EMS lub EMS fitness ćwiczący jest w stanie spalić nawet 1200 kalorii w jedyne 20 minut! To dlatego, że jeden trening z elektrostymulacją porusza nawet 450 różnych mięśni i odpowiada trzem normalnym treningom.

EMS skuteczną pomocą w dążeniu do idealnej sylwetki

Marzeniem największego grona osób jest smukły i wyrzeźbiony brzuch. Najczęściej gdy zbliżają się wakacyjne miesiące, ludzie zaczynają ćwiczyć i chcą jak najszybciej wypracować pożądaną formę. Niestety często okazuje się, że czasu jest mało, a efekty przychodzą bardzo wolno. Jak temu zaradzić?

W dążeniu do upragnionej sylwetki trening EMS i trener personalny to najlepsi sprzymierzeńcy. Dlaczego? Jest to połączenie sposobu, który w rewolucyjny sposób przyspiesza efekty ćwiczeń oraz doświadczenia profesjonalisty, który pomaga nam i motywuje w osiągnięciu celu. Kamizelka, którą zakładamy, działa jak elektrostymulator mięśni brzucha. Trening EMS to także czas, który spędzamy sam na sam z trenerem personalnym. Kameralna atmosfera sprzyja skupieniu, a co za tym idzie dokładniejszemu wykonywaniu wszystkich ćwiczeń.

Trening EMS

Efekty elektrostymulacji mięśni połączonej z treningiem są widoczne bardzo szybko. Na początku stan naszej skóry widocznie się poprawia, a w kolejnych tygodniach następuje także redukcja tkanki tłuszczowej. Cały ten proces jest dużo szybszy, a także wymaga mniej czasu i poświęceń niż tradycyjne treningi kilka razy w tygodniu.

Z pomocą EMS nie tylko schudniemy i wyrzeźbimy ciało – skutecznie zwalczymy także bóle kręgosłupa i wyleczymy kontuzje. Trening EMS trwa zaledwie 20 minut raz w tygodniu! Jak to możliwe, że przynosi takie efekty? Przyjdź do BodyTec20 i przekonaj się na własnej skórze!

Zasady, których warto się trzymać przy treningu EMS

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że EMS to w dużej mierze trening personalny. Oznacza to, że jesteśmy cały czas pod opieką trenera personalnego, który pokazuje, jak wykonać kolejne ćwiczenia, koryguje ewentualne błędy, a przede wszystkim motywuje do prawidłowego wykonywania powierzonych zadań.

Podczas wykonywania ćwiczeń wzbogaconych o stymulację mięśni prądem nie ma absolutnie żadnego zagrożenia. Intensywność i poziom są dopasowywane przez trenera personalnego, który przed rozpoczęciem sesji EMS robi szczegółowy wywiad mający wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Należą do nich m. in. ciąża, rozrusznik serca oraz niektóre choroby przewlekłe. Poza tymi przypadkami, ćwiczyć może absolutnie każda osoba dorosła. Nieważny jest wiek, waga, ani kondycja fizyczna. Trening EMS jest dobry zarówno dla sportowca, który chce wzbogacić i urozmaicić swoje ćwiczenia, jak i dla osoby, której jedyną aktywnością jest przejście trasy praca – dom. Nie trzeba się więc martwić, że EMS okaże się zbyt wyczerpujące. Ćwiczenia, które pokazuje trener są zazwyczaj nieskomplikowane i dostosowane do naszych umiejętności i potrzeb.

Ćwiczenia połączone z elektrostymulacją mięśni nie wykluczają też innego wysiłku fizycznego. Co więcej, osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, często decydują się na trening EMS jako dodatkową formę wysiłku.

Stymulacja mięśni prądem zwiększa efekty, co z kolei bardzo wpływa na samopoczucie i samoocenę ćwiczącego. Kto z nas nie czeka z niecierpliwością na pierwsze znaki? Elektrostymulacja mięśni efekty daje niemal od razu – już po 2-3 treningach można zauważyć napiętą i bardziej jędrną skórę. Zazwyczaj oznaki w postaci redukcji tkanki tłuszczowej widać po 6-7 sesjach ćwiczeń. Oczywiście, nawet trening EMS nie zastąpi zdrowego stylu życia. Jeżeli jednak połączymy prawidłowe odżywianie z ćwiczeniami wzbogaconymi o stymulację mięśni – efekty mamy zapewnione!

Co więc należy zrobić? Odwiedź BodyTec20 zobacz na własnej skórze efekty elektrostymulacji mięśni. Zarezerwuj 20 minut raz w tygodniu, aby zrobić prezent swojemu ciału i zdrowiu.

Podziel się.